Na radarze – 80 Days & Overboard!

dnia

Na jednym z ostatnich podcastów u Dapit’a, w jakim miałem przyjemność wziąć udział, padł temat Pstryka od Nintendo i tak jak wtedy, tak i teraz przyznaję bez bicia, że gdybym miał kupić sobie jakiegoś handhelda to pomimo mojej całej miłości do PlayStation, wybrałbym konsolę od Wielkiego N.

Ale ja dzisiaj nie tyle o konsoli co o 2 tytułach, które trafią na Switch’a za sprawą partnerstwa nawiązanego przez ININ Games (tak to ci sami od Wonderboy Collection) z inkle. 80 days & Overboard, to tytuły już znane graczom mobilnym, które pozgarniały kilka nagród w kategorii gier opartych na narracji.

Jeśli pierwsza z nich skojarzyła Wam się Juliszem Vernem i jego „W osiemdziesiąt dni dookoła świata” to jak najbardziej macie rację, gdyż gra jest steampunkową reinterpretacją dzieła tego francuskiego autora. Naszym zadaniem jest…no cóż, okrążyć Ziemię w określonym czasie, a żeby tego dokonać, będziemy musieli zadbać o dobór trasy, zarządzanie budżetem czy kondycją naszego podróżnika.

Overboard! to natomiast rysunkowa gra o tym…. jak uniknąć kary za morderstwo. Wcielamy się we wdowę z wyboru, która musi zatrzeć ślady swojego czynu i wrobić kogoś innego, zanim rejs dobiegnie końca.

Kolekcja obu gier będzie dostępna w limitowanej wersji fizycznej, za pośrednictwem Strictly Limited Games, a koszt w zależnie od wydania to 29.99/49.99 Euro.

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s