Z Jaskini Kolekcjonera #63 – Resident Evil Revelations 2 Future Pack 4D [MicromaniaFR Exclusive]

Kolejny smaczek z mojej małej jaskini i kolejny raz Resident Evil (zaskakujące nie?). Oto Steelbo…ekhem Futurepack 4D — koniec końców po prostu metalowe opakowanie — z Resident Evil Revelations 2.

Mała dygresja na początek, dla tych których może zastanawiać kwestia nazewnictwa — Steelbook od Futurepacka różni się designem, o ile pierwszy wygląda rzeczywiście jak pudełko na grę, z prostym grzbietem, tak drugi przypomina raczej puszkę/skrzynkę z widocznymi zawiasami. Jeśli o mnie chodzi to Steel > Future, z powodu wyglądu jak i tego, że widziałem niestety sporo rozwalonych na pół Futurepacków.

Ogólnie nie ma zbyt wielu informacji na temat tego metalowego pudełka, a dostępne źródła zdają się być zgodne co do większości kwestii, mianowicie:

  • Pudełko było dostępne jako pre-order bonus do gry w marcu 2015 roku
  • Bonus oferowała tylko jeden sklep – Micromania – znajdujący się we Francji
  • Koszt gry i bonusu wynosił 39.99 Euro
  • Wyróżniającym je ficzerem jest wbudowany głośnik (o tym za chwilę)
  • Nakład wynosił zaledwie 200 sztuk!!!

Co do tej ostatniej informacji to udało mi się jeszcze dokopać do wzmianki o tym, że wyprodukowano 10 tysięcy owych opakowań, jednak nie trafiły one nigdy do obiegu. Ile w tym prawdy, tego niestety nie wiem. Osobiście jestem w stanie uwierzyć w bardzo niski nakład tego Futurepacka, gdyż przez 6 lat, od kiedy pierwszy raz zobaczyłem go u jednego ze znajomych kolekcjonerów RE, natrafiłem na zaledwie ~10 ofert, z ogromnym rozstrzałem cenowym (w tym najtańszą na naszym Allegro).

Mała ciekawostka, tak o samym Futurepacku wypowiadał się przedstawiciel firmy, która wykonała go na zlecenie sklepu (tłumaczenie z Francuskiego przez Google Translate):

„Micromania poprosiła nas o innowacyjne pudełko do wydania gry wideo Resident Evil: Revelations 2. Zaproponowaliśmy oryginalną koncepcję, która została zweryfikowana przez firmę Capcom: Futurepak z błyszczącym lakierem i dźwiękiem„ krzyku grozy ” (…) Czas produkcji i dostawy był bardzo krótki, 6 tygodni” – mówi Jean Noel Fournillier, Manager Novobox.

Jak wspomniałem, mamy tu wbudowany głośnik, z którego wydobywa się dźwięk. Problem w tym, że producent nie przewidział wymiany baterii do niego, a jak się możecie domyślać po 8 latach trudno aby owa jeszcze działała.. Kolekcjoner od którego zakupiłem ten Futurepack wspomniał o tym, że udało mu się wymienić baterię, jednak wymaga ona rozdzielenia warstw plastiku, co może być nieco niebezpieczne (na Reddicie znalazłem przypadek pękniętego na pół tego pudełka, co wynikło właśnie z próby podmiany zasilania głośnika).

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s