Monopoly Resident Evil | PlayStation Fanatyk Edition

Jeśli myśleliście, że w temacie Resident Evil nic więcej już nie wymyślę to jak widać jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa. Projekt ten od początku wydawał się tak bardzo absurdalny, że wiedziałem iż muszę doprowadzić go do końca, ale może zacznijmy od początku.

Sam pomysł na własne Monopoly chodził za mną już od dłuższego czasu, jednak zawsze brakowało zasobów ludzkich jak i finansowych, żeby się za niego zabrać. Pierwsze prace rozpocząłem w grudniu 2021 roku, kiedy to zaczęły powstawać szkice planszy. Po kilku tygodniach, w końcu udało mi się uzyskać zadowalający efekt.

Plansza oczywiście nie mogła być standardowa, tak więc wszystkie pola miejsc zostały podmienione na miejsca i elementy związane z grami z uniwersum RE (tymi klasycznymi jak i mniej znanymi szerszej grupie graczy) , i tak na przykład mamy tu Wyspę Rockfort zamiast więzienia; koleje zastąpiły ikoniczne odmiany wirusów od Umbrelli; Sklep Kendo, Wieża Zegarowa, Zamek Slazara czy Posiadłość Spencera i wiele innych. Całość mierzy 50x50cm i została wykonana w formie laminowanej naklejki na kilkumilimetrowym PCV dzięki czemu nie powinna ulec zniszczeniu przez dłuższy czas.

Kiedy miałem już bazę przyszedł czas na skompletowanie elementów do gry. Zaprojektowałem własną walutę, okraszoną między innymi wizerunkiem Weskera, Birkina czy Nemesisa; pionki zostały wydrukowane na drukarce 3D przy użyciu żywicy, przedstawiając co bardziej znane postacie (Leon, Ada Wong, Chris, Wesker, Claire, Jill); karty szans zastąpione zostały danymi B.O.W i S.T.A.R.S; całość dopełniły czerwone i czarne domki/hotele oraz półprzeźroczyste kostki.

Finalnie jestem mega zadowolony z efektu jaki udało się uzyskać. Nie obeszło się bez drobnych komplikacji czy konieczności uproszczeń (ceny manufaktury po prostu powalają). Po wszystkim widzę oczywiście kilka niedociągnięć czy elementów, które mogłem wykonać inaczej, ale to może innym razem. Tymczasem zabieram się za granie!

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s