PlayStation 2 European Automobile Color Collection

W ostatnim czasie moją główną konsolą stała się cudowna PlayStation 2. 
Kilka suchych faktów:
– Start produkcji w 2000 roku
– Uznana za najlepiej sprzedającą się konsolę w dziejach
– Posiadała wersje FAT / SLIM / PSX (o tym napiszę coś więcej innym razem)
– Zakończenie produkcji w 2013 roku

Wracając do tematu. Naturalnie będąc wkręconym w granie, jak i zbieranie na ten system, zacząłem szukać kolejnych edycji konsol, które kiedyś mam nadzieje trafią na moją półkę. Wertując kolejne strony trafiłem na „Automobile Color Collection”. Co to takiego? Już spieszę z wyjaśnieniami!

Z okazji przekroczenia 20 milionów sprzedanych konsol w 2001 roku SCE postanowiło przygotować limitowane wersje ich złotego dziecka, w ten sposób powstał zestaw zwany „Automobile Color Collection”, w którego skład wchodzi 5 konsol, w rożnych odmianach kolorystycznych:

– Snow White [SCPH-30000 RSW]
– Light Yellow [SCPH-30000 RLY]
– Super Red [SCPH-30000 RSR]
– Astral Blue [SCPH-30000 RAB]
– Metallic Silver [SCPH-30000 RMS]

Dodatkowo postanowiono pomalować je metalicznym lakierem, co miało upodabniać je do lakierów samochodowych od których postawała nazwa całego pack’u, poza tym konsole zapakowane były w standardowe niebieskie pudełko, jak w przypadku zwykłej wersji PS2 FAT.
Pierwszy raz zaprezentowano je publiczności na Tokyo Game Show 2001 w Japonii i początkowo można je było dostać tylko w tym kraju za pośrednictwem tamtejszego oddziału SCE. W USA zestaw został udostępniony do sprzedaży rok później, a z tej okazji amerykański oddział Sony zorganizował loterię w której można było wygrać kompletny zestaw pięciu konsol. Same konsole wyceniono wtedy na ~315$. Podobnie jak USA, Europa otrzymała swój zestaw w 2002 roku, jednak w przeciwieństwie do Japonii i USA, na starym kontynencie konsole nie były dostępne nigdzie internetowo, gdyż trafiły tylko do największych sieci dystrybucyjnych.
Sednem całej koncepcji był jego limitowany nakład, na każdy z kontynentów trafiło po 600 sztuk każego wariantu kolorystycznego oraz 66 pełnych zestawów.

Jako ciekawostkę dla zainteresowanych z zasobnym portfelem znalazłem ogłoszenie z Brazylii, w którym sprzedający oferuje cały zestaw za jedyne ~65 tys zł.

https://produto.mercadolivre.com.br/MLB-750968392-playstati…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s