Z jaskini kolekcjonera #46 – PlayStation 2 FAT Aqua Blue

Kolejny wpis z serii „Z jaskini kolekcjonera” i kolejna konsola. Tym razem jednak, cofniemy się o dwie generacje. Oto przed Wami PlayStation 2 FAT SCPH-50004 Aqua Blue.

W Europie, trafiła ona do sprzedaży w pierwszym półroczu 2004 roku, w cenie 139,99 GBP (ok. 970 PLN po kursie z tamtego okresu), naturalnie w ograniczonej ilości (niestety brak numeracji). Oprócz samej konsoli, chętni mogli nabyć podstawkę (6.99 GBP) oraz kartę pamięci (19.99 GBP) w tym samym kolorze.

Tak o samej premierze konsoli wypowiadał się ówczesny Prezydent SCEE i dyrektor operacyjny David Reeves .

„Wprowadziliśmy na rynek naszą PlayStation 2 Silver Prestige Line przed Bożym Narodzeniem. Okazała się ona tak dużym sukcesem, że naturalnym posunięciem było dodanie do gamy dodatkowego koloru, a nowa PlayStation 2 Aqua wydawała się w sam raz dla Europy na wiosnę.

Na koniec mała ciekawostka, Japońska wersja Aqua Blue SCPH-50005 AQ/N została wypuszczona z jako jedna z trzech kolorystyk jakie trafiły do sprzedaży z okazji świętowania przez Sony 50 milionów sprzedanych konsol. Pozostałe to Metalic Silver i Sakura Pink. Brak konkretnych informacji co do ilości wyprodukowanych konsol – w internecie można znaleźć wartości rzędu 1000/5000/50000 per dany kolor.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s