* PLAYSTATION FANATYK VS FORTUZULA *

Jakiś czas temu obiecałem, że wywiady będą się pojawiać częściej, wiec czas wywiązać się z tej obietnicy. Kiedyś na łamach mojej strony pojawił się wywiad z Danielem, którego kolekcja z serii Resident Evil robiła niesamowite wrażenie, nie tylko ze względu na ilość ale i na to jak bardzo przemyślane były jego kolejne zakupy. Jako, że sama seria Resident Evil jest jedną z moich ulubionych to tym bardziej cieszę się, że mogę Wam dzisiaj przedstawić kolejną osobę, której gusta growe są mi bliskie, oto przed Wami Rebecca aka Fortuzula.

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Cześć! Mam na imię Rebecca. Mam 21 lat, mieszkam z chłopakiem i obecnie szukam lepszej pracy, która zaspokoi finansowo moje nawyki związane z kolekcjonowaniem.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Jako mała dziewczynka, wieku 4-8 lat, zawsze obserwowałam moją ciotkę grającą w różne gry. Pamiętam sporo ze Spyro, Bloodrayne oraz moje prośby, żeby zagrała w Resident Evil.

3. Co kolekcjonujesz?
Zbieram przede wszystkim gry i merch związany z serią Resident Evil / Biohazard, oraz w mniejszym stopniu Devil May Cry, Silent Hill, Clock Tower i innymi horrorami.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Od początku 2017 roku, więc bedą już jakieś 3 lata.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Myślę, że jest to już dość pokaźny zbiór, jak na ilość czasu, którą kolekcjonuję i niewielkie fundusze jakie na to poświęcam. Chociaż w porównaniu do innych jest to tak naprawdę kropla w morzu, to jestem dumna z tego, co do tej pory osiągnęłam.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Są pewne przedmioty, które chciałabym zdobyć pewnego dnia, ale z bardziej realistycznych to dążę do dedykowanego pokoju dla mojej kolekcji. Obecnie wszystko jest wpychane do mojej sypialni lub przechowywane w różnych miejscach w domu. Myślę, że to wspaniałe uczucie, móc podziwiać swoją kolekcję w całości i porządku.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Trudno powiedzieć, ale myślę, że był to mój zestaw kart telefonicznych z Biohazard 2. Udało mi się je go zdobyć w doskonałym stanie za 40 USD w 2018 r.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Resident Evil Code: Veronica, Spyro: Year of the Dragon, Final Fantasy VI, Dead Island, Jet Set Radio Future i Legend of Dragoon to tylko niektóre z tych, które pierwsze przychodzą mi na myśl. Do większości wracam dość regularnie, za wyjątkiem Dead Island i Final Fantasy.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Niestety pomimo ogromnego szumu kolekcjonerskiego w koło takich gier jak Clock Tower czy Haunting Ground, niewielu posiadaczy tak naprawdę w nie zagrało a wierz mi, że to naprawdę są świetne horrory, które każdy powinien sprawdzić. Równie niewiele słyszy się na forum o Nocturne, tytule nie dość, że solidnym jak na horror to i przystępnym cenowo.

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Jestem graczem, zarówno pod względem gier, jak i merchu. Osobiście nie lubię dodawać do mojej kolekcji przedmiotów do których nie pałam jakimiś uczuciami, a które są poszukiwane jedynie dlatego, że są rzadkie. Dopóki masz pasję do kolekcjonowania, rób to, co czyni cię szczęśliwym!

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Mój gust nie jest zbyt zróżnicowany haha. Głownie są to gry takie jak Resident Evil, Haunting Ground, Fatal Frame, ObsCure, Dead Space, Fallout i Devil May Cry 3.

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Muszę wskazać moją lalkę Claire Redfield od Volks.

13. Czy jesteś obecna w mediach społecznościowych?
Ogólnie lubię trzymać się z dala od mediów społecznościowych. Obecnie mam tylko profil na Instagramie (@fortuzula), którego używam do dokumentowania moich nowych nabytków do kolekcji. Jest możliwe, że kiedyś założę kanał YouTube / Twitch i zbiorę się na odwagę, aby filmować moje speedrunsy / kolekcję, ale to w bliżej nieokreślonej przyszłości. 😊

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Zadawaj więcej pytań i poznawaj nowych przyjaciół! Więksi, bardziej ugruntowani w naszym środowisku kolekcjonerzy mogą wydawać się nieco onieśmielający, ale w pewnym momencie wszyscy byli tymi „nowymi kolegami w klasie”. Jeśli szukasz czegoś to nie bój się zapytać o więcej informacji, jestem pewna, że większość z nich chętnie podzieli się z tobą swoją wiedzą. Nie raz przepłaciłam, czy spóźniłam się na niesamowitą okazję, ponieważ brakowało mi wiedzy i bałam się poprosić kogoś o poradę. Z czasem inni będą Ci nawet pomagać jeśli np. szukasz czegoś konkretnego, a ktoś z nich ma akurat do tego dostęp. Nawiązywanie nowych znajomości w naszej społeczności kolekcjonerów sprawia, że ​​całość jest jeszcze przyjemniejsza.

Nie porównuj też swojej kolekcji z innymi, bo łatwo jest znaleźć kolekcjonerów, którzy siedzą w tym o wiele dłużej lub którzy po prostu mogą sobie pozwolić na sporo droższe zakupy. Skoncentruj się tylko na sobie, swoje kolekcji i na grach, które przynoszą ci radość!

To tyle na dzisiaj, mam nadzieję, że się Wam podobało.
Do następnego!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s