O tym w co ostatnio grałem słów kilka – Def Jam: Fight for NY.

Def Jam – jedna z najbardziej znanych wytwórni hiphop’owych na świecie, w której wydają min. tacy artyści jak Method Man, Frank Ocean, Redman czy Kanye West. Taka popularność nie mogła zostać zmarnowana – tak oto powstała seria bijatyk Def Jam!

Def Jam Fight for NY była pierwszą grą na moim „nowym” nabytku sprzed kilku miesięcy – PlayStation 2, a samą grę kupiłem po rekomendacji mojego szwagra, z którym z resztą ją ograłem.
To co stanowi siłę tej gry to świetny „story mode” – gangster D-Mob ucieka z aresztu i powraca do Nowego Jorku gdzie dowiaduje się, że jego pozycja wśród nielegalnych klubów walki słabnie za sprawą Crow’a (w tej roli Snopp Dogg). Jako członek ekipy D-Moba, masz za zadanie obtłuc mordę każdemu kto opowiada się za Crow’em i przejąć spowrotem panowanie w mieście.

Def Jam: Fight For NY oferuje rozbudowany system walki – do dyspozycji mamy pięć stylów walki, streetfighter, kickboxer, wrestler, martial artist, submissions expert, które możemy ze sobą mieszać. Jakby ilości samych ciosów i ich kombinacji było mało to dodatkowo walkom przygląda się publika, która może wypchnąć z powrotem zawodnika jeśli ten na nią wpadnie, przytrzymać go (co da nam szansę na wyprowadzenie kilku ciosów), lub podać nam broń jak np. butelka czy deska, którą możemy rozwalić na głowie oponenta. W grze mamy zaimplementowany rozwój postaci – odwiedzimy fryzjera, sklep z ciuchami, jubilera czy salon tatuażu, a za punkty zdobyte podczas walk ulepszamy statystyki, żeby jeszcze mocniej lać po mordzie swoich przeciwników.
Jako, że gra sygnowana jest logiem Def Jam to chyba nie muszę jakoś szczególnie opisywać muzyki w grze, powiem jedynie, że twórcy idealnie dobrali poszczególne utwory podkreślając nimi brutalny klimat panujący w grze.

Plusy:
– Story mode
– Grafika
– Muzyka
– Grywalność
– Duża ilość zawodników

Minusy:
– Mówiąc szczerze to się nie dopatrzyłem

Gra zapewniła mi kilka godzin świetnej zabawy a fakt, że nie trzeba było się za bardzo wczuwać pozwolił na dość casual’owe podejście do gry i odpalenie np. jednej walki w wolnej chwili. Jakby komuś nie wystarczył sam story mode to gra oferuje również multiplayer do 4 graczy równocześnie (nie obejdzie się bez multitapa). A właśnie, zapomniałem Wam powiedzieć, że Def Jam: Fight for NY to druga odsłona gry, jednak znajomość jedynki (Def Jam: Vendetta) nie jest konieczna, żeby się połapać w historii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s