O steelbook’ach słów kilka.

Zacznijmy od tego co to w ogóle jest. Steelbook to nic innego jak pudełko. Tak dobrze przeczytaliście zbieram PUDEŁKA do gier. 
Dlaczego? Słowo klucz to „design” – efektowna grafika, wykonanie, świetna prezencja wśród kolekcji no i oczywiście wartość kolekcjonerska. 
Pierwszym steelbook’iem w rodzinie PlayStation był Killzone na Playstation 2. Do pewnego momentu były one głównie dostępne w wersjach kolekcjonerskich gier, ich wartość rosła ze względu na to, że aby je posiadać trzeba było kupić całą edycję kolekcjonerską lub znaleźć kogoś kto chciałby odsprzedać jej część. Należały przez to do stada białych kruków growego światka kolekcjonerskiego co dodatkowo potęgował fakt, że niewiele gier otrzymywało takowy osobno. Dzisiaj wydawcy i twórcy zwęszyli spory biznes jaki jest w zapędach kolekcjonerów i 80% dzisiejszych gier otrzymuje min. steelbook jako bonus za preorder przez co moim zdaniem utraciły swój unikatowy charakter, uważam to za spory minus, z drugiej strony może ktoś w końcu dostrzeże te hałdy metalowego złomu walające się po allegro po kilka zł i dojdzie do wniosku, że najwyższy czas wrócić do tego jak to się wszystko zaczęło.

Jeśli chodzi o moją osobistą kolekcję, to wśród posiadanych przeze mnie steelbook’ów najbardziej dumny jestem z kilku (kolejność przypadkowa):

– Dark Souls Zaavi Exclusive (3000 sztuk na cały świat)
– Bloodborne Saw Cleaver (Amazon.de preorder bonus)
– The Last of Us (Wydanie Chińsko-Angielskie)
– The Last of Us Remastered (Preorder bonus w PL i Amazon.de exclusive na resztę Europy)
– Kingdom Hearts HD Remix

Jeżeli interesuje was to jak wyglądają te jak i inne steelbook’i to zapraszam na mojego instagrama.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s