* PLAYSTATION FANATYK VS LORD DINOZORD*

dnia

Zdarza się tak, że przygotowanie niektórych wywiadów przeciąga się mocno w czasie (rekord to około 3 lata, i dalej leci) i nie chcę się tu wcale wybielać bo wina leży równo po obu stronach. Do dzisiejszej rozmowy zbierałem się tak długo, że pierwotne internetowe alter-ego mojego rozmówcy, zdążyło odejść na emeryturę. Zapraszam do sprawdzenia rozmowy z Bartkiem, którego cześć z Was mogła znać jako b0nngusia.

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp
Cześć, nazywam się Bartek, obecnie 30. latek, a na co dzień pracuje (uwaga, to nie żart) na tartaku.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Myślę, że PEGASUS na starym CRT’ku, wraz z licznymi składankami 500 in 1, które ochoczo “testowałem”. Sentyment i nostalgia skłania mnie czasem do powrotu i odpalenia sobie gierek na NES’ie.

3. Co kolekcjonujesz?
Można powiedzieć, że wszystko, co jest jakkolwiek związane z grami Video, a więc: gry, konsole, figurki, jakieś dodatki z preorderów, steelbooki, presspacki (to ostatnie trochę przeszłość :D).

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Będzie już pewno około 10 lat, gdy ze zwykłego kupowania gier do “pogrania” przerodziło się to w budowanie kolekcji, kącika a później pokoju 😉

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Niestety już nie liczę, po prostu dokładam kolejną cegiełkę do listy, ale czysto teoretycznie szacując, myślę, że mam około 2000 gier, na 23 systemy. Nie uwzględniam wersji cyfrowych.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Przeważnie nie mam jakichś specjalnych questów, jeśli o kolekcjonowanie chodzi, ważne by po prostu kolekcja rosła! Ale skoro nie tak dawno (co niektórzy nadal nie) gościliśmy premierę PS5, to pewnie Side Quest „100 gier na PS5”, mnie ucieszy 🙂

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Pewno kupienie całego zestawu instrumentów do Rockband 4, ceny instrumentów do tych gier po czasie potrafią wywołać niemały efekt WOW.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Często lubię wrócić do gier z serii Tony Hawk, bo uważam, że “wtedy to było”, bardzo lubię też wrócić do poszczególnych gier z serii Guitar Hero.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Pewno byłoby tego sporo, gdybym mocno się zastanowił, ale Jackass: The Game na PSP było dla mnie epickie, a wydaje mi się, że mało kto wie o istnieniu tej kultowej produkcji!

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Myślę, że z gracza zrobiłem ewolucję w kolekcjonera… będąc tym drugim, nadal jestem tym pierwszym 😉 a co do granicy, to wydaje mi się, że gracz jest raczej nastawiony na kupowanie gier, które ma zamiar faktycznie przejść, a kolekcjoner głównie patrzy na “brakujące tytuły” w kolekcji i potrafi je kupić, nawet jeśli nie jest obecnie zainteresowany ograniem danej pozycji. W ten sposób powstała “Kupka wstydu”, z którą myślę, że zmaga się większość graczy 🙂

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Rock Band 4, Infamous Second Son, Zelda BOTW.

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Myślę, że presspack z SpiderMana jest wysoko w tym notowaniu 🙂

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
Po licznych dywagacjach, zostałem tylko na Instagramie [https://www.instagram.com/lord_dinozord/].

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Brak cierpliwości w zakupach, sprawi że przepłacisz 😉

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s