* PLAYSTATION FANATYK VS DEVILWARRIOR009 *

Ostatnio było sporo wywiadów z naszego rodzimego podwórka, czas więc na podróż gdzieś dalej (a przynajmniej tą wirtualną). W ten oto sposób zawitamy do Luksemburga, gdzie mieszka mój kolejny rozmówca — Tom. Zapraszam do czytania!

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp
Cześć, mam na imię Tom, mam 23 lata i pochodzę z Luksemburga. Pracowałem jako kasjer, ale obecnie, z powodu Covid-19 szukam pracy. Oprócz gier i kolekcjonowania uwielbiam rysować.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Pokemon Stadium 2 na Nintendo 64 z moim bratem i dziadkiem. To był piękny okres w moim życiu. Uwielbiałem grać w MiniGames z moją rodziną.

3. Co kolekcjonujesz?
Moim głównym celem są Steelbooki / Metalpacki z gier wideo. Zbieram także statuetki, winyle, artbooki i inne kolekcjonerskie itemy — pod warunkiem, że są związane z gamingiem.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Zacząłem od zbierania steelbooków, gdzieś w 2017 roku. Mój przyjaciel pokazał mi swoją kolekcję, która zawierała sporo różnorodnych steeli, co zainteresowało mnie na tyle, że sam zacząłem zbierać. Teraz Uczeń przerósł Mistrza, gdyż moja kolekcja jest ponad dwukrotnie większa.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Na ten moment liczy sobie ona 561 steelbooków — wyłącznie z gier, bez dubli czy customowych tworów.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Jest tyle piękych setów, które chciałbym zdobyć. Starałem się zbierać wszystkie możliwe steelbooki, jakie się ukazały wraz z grami, jednak teraz wydaje mi się to praktycznie niemożliwe. Często gry posiadają różne wydania np. zależnie od regionów, które zawsze staram się zdobyć i pokazać na moim Instagramie. Dzięki temu więcej osób może się o nich dowiedzieć i dodać do swojej listy zakupów.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Moim najlepszych zakupem była kolekcja licząca około 40 steelbooków, którą udało mi się odkupić za 150€, przy czym w zestawie znajdował się jeden steel, którego wartość wynosiła jakieś 250€.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Uwielbiam Final Fantasy X i XII na PS2, serię inFamous na PS3 oraz Bloodborne na PS4. Nie jestem wielkim fanem przechodzenia ponownie tych samych gier. Uwielbiam pamiętać je dokładnie tak jak doświadczyłem ich za pierwszym razem. Wyjątkiem od tego jest sytuacja, gdy gra otrzyma remake lub muszę zagrać w nią więcej niż raz, aby zdobyć trofea.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Mirrors Edge Steelbook na PS3, wydany jedynie w Hiszpanii. Wiele osób, które posiadały ten steel, sprzedawało je po okazyjnej cenie, nie zdając sobie sprawy z jego rzadkości. Aktualnie kosztuje on około 600 € (w dobrym stanie), podobnie jest ze steelem do Need For Speed ​​Undercover, który również został wydany tylko w Hiszpanii.

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Myślę, że zaliczam się do obu grup — dużo zbieram i dużo gram. Obecnie zajmuję pierwsze miejsce w rankingu łowców trofeów w moim kraju.Uwielbiam grać w gry, zanurzać się w różnych światach i historiach!

Znam wielu ludzi, którzy zbierają, ale nie grają — zwyczajnie nie chcą lub nie mają na to czasu. Jeśli raz w życiu zaczniesz grać z pasją, będziesz graczem do końca życia, a gry zawsze będą miały specjalne miejsce w twoim sercu, łącząc je z pięknymi wspomnieniami związanymi przyjaciółmi lub rodziną! Gry to coś więcej niż tylko gry, to ogromna społeczność, w której wszyscy są mile widziani! Dla mnie nie ma różnicy czy chcesz zbierać, czy grać.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Moją ulubioną grą jest Bloodborne na PS4. Co ciekawe, steel z jej preorderu jest również jednym z moich ulubionych w kolekcji.

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Mój Metalpack z amerykańskiego wydania Rainbow Six Siege, wydano ich tylko 500 sztuk. Oprócz niego posiadam kilka innych steeli/metalpacków, uważanych za rzadkie.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
Posiadam profil na Instagramie (@devilwarrior009) oraz kanał na YouTube — tyletyle że nie jestem na nim zbyt aktywny.

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Zbieraj co tylko chcesz, niezależnie od tego, czy komuś się to podoba. Dzięki mojej przygodzie z kolekcjonowaniem steelbooków poznałem wiele wspaniałych osób i jestem za to wdzięczny. Jeśli zbierasz steele i czegoś nie znasz czy nie wiesz, nie bój się zadawać pytań innym kolekcjonerom.

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s