PLAYSTATION FANATYK WYDAWNICTWO #16 – Lego Stunt Rally

Wspominałem poprzednio, że to nie ostatni projekt w wersji „promo”, który przygotowałem i tak oto przedstawiam Wam kolejny, tym razem jest to nieukończony prototyp portu Lego Stunt Rally na PSX.

Za produkcję tytułu, którego nazwa pierwotnie brzmiała LegoMoto, odpowiedzialne było Intelligent Games. Inspiracją dla twórców, przy pracy nad Lego Stunt Rally była inna gra wyścigowa – Micro Machnes. Niestety, już od samego początku, studio miało problemy z dewelopmentem, co prowadziło do ogromnych opóźnień. Koniec końców, udało im się jednak przedstawić projekt włodarzom z Lego Media, jednak ci odrzucili koncept, odebrali projekt Intelligent Games i przekazali go w ręce Asylum Entertinment.

Koniec końców, tytuł został anulowany w okolicy 2000/2001 roku, bez większych wyjaśnień. Plotki głoszą, że miało to związek z premierą Lego Racers na PlayStation 2, która miała miejsce w 2001 roku. Ciekawostką jest to, że reklamę tego tytułu można znaleźć na odwrocie instrukcji od gry Lego Island 2. Obraz gry trafił do sieci bodajże w zeszłym roku, za sprawą jednego z byłych deweloperów Intelligent Games, który postanowił podzielić się ostatnim buildem gry jaki posiadał — należy zaznaczyć, że jest to wersja nad która pracował zespól z IG, tuż przed odebraniem im projektu (build gry od AE, nigdy nie trafił do sieci).

Bez zaskoczenia, mamy tutaj nadrukowaną płytę z czarnym spodem, składaną okładkę, zawierającą krótki opis i wszystko to zapakowane w przeźroczyste pudełko typu slim.

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s