* PLAYSTATION FANATYK VS TEHREECEH *

Czas na pierwszy wywiad w 2021! Jako, że od ostatniego minęło naprawdę sporo czasu to nie będę już Wam przynudzał we wstępie i zapraszam do czytania! Oto przed Wami, mój imiennik – Kuba!

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp
Cześć! Jestem Kuba, w tym roku minie mi 27 wiosna, a na co dzień zajmuję się przede wszystkim grafiką, ale także pisaniem tekstów oraz…doradztwem klienta 🙂

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Jak przez mgłę pamiętam tatę, który jakoś w 96-97 dorwał PS1, a z nim pierwszego Crasha, stąd też jest to seria, którą darzę największym sentymentem!

3. Co kolekcjonujesz?
Gry, komiksy, figurki (głównie Funko popy), a niedługo zamierzamy z drugą połówką wcelować się w specjalne edycje starszych konsol.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Tak „na poważnie” to mniej więcej od 2-3 lat.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Szczerze to nie jest zbyt wielka, gdyż staram się raczej selekcjonować zakupy (przynajmniej na razie!), więc ze wszystkich wspomnianych wcześniej kategorii, to w każdej z nich powinno znaleźć się przynajmniej kilkadziesiąt tytułów. Najwięcej na pewno będzie komiksów.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Patrząc na moich znajomych, to w moim przypadku raczej nic bardziej ambitnego. Na ten moment chcę po prostu dorwać i skompletować wszystkie serie, które były mi bliskie zza dzieciaka, tak jak np. wyżej wymieniony Crash oraz schwytać kilka perełek. Poza tym kilka poszczególnych zeszytów, tomów oraz popów, których ceny poszły teraz nieco w górę. Jeżeli chodzi o gry, to także staram się, o ile to możliwe, kupować te z polskiej dystrybucji, a o to też ostatnio coraz trudniej.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Wydaje mi się, że „The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon” na PS2. Sama gra była wydawana bardziej z myślą o PS3, więc nakład na poprzedniczkę był dość mały, dlatego też gdy używki pojawiały się u nas, to często niekompletne i (przynajmniej wtedy) zbyt wysoką cenę. Pewnego dnia losowo wstukałem tytuł na olx, wyskoczyła mi oferta z lombardu za 30 zł, a samo pudełko wydawało się na zdjęciach lekko przybrudzone. Okazało się, że to oryginalna folia tak niefortunnie się odbiła – o biedny ja.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Z tych starszych? Ponownie zapodam „Crasha Bandicoota” oraz po prostu klasyki platformowe z pierwszego i drugiego PlayStation: Jak, Ratchet, Spyro, Medievil itp. Poza tym seria Final Fantasy i Kingdom Hearts, które non-stop odświeżam. Też lubię wracać do np. Conker’s Bad Fur Day Bushido Blade, albo serii Legacy of Kain, która wręcz prosi się o jakiś remake! No i klasyki z automatów – Metal Slug, czy pierwsze Mortale – uwielbiam! Jest ogólnie tego dużo więcej, ale to właśnie te tytuły pierwsze przychodzą mi na myśl.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
W sumie właśnie do kolekcji wpadła mi jedna z takowych! Świetnie wspominam „I-Ninja”, ale co komu o tej grze nie wspomnę, to nikt nawet jej nie kojarzy. Kolejny świetny platformer, których w sumie wtedy nie brakowało. Najwięcej tego typu tytułów kojarzę właśnie z szóstej generacji. Poza tym osobiście rzadko widuję dyskusje na temat takich gier jak „Vectorman”, „007: Everything or nothing”, wyżej wspomniane „Bushido Blade”, „Kill Switch”, „Gauntlet”, „Mortal Kombat: Shaolin Monks” i tak dalej i dalej…

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Według mnie linia tutaj jest bardzo cienka. Ciężko mi nazwać siebie kolekcjonerem, bo jednak sporą część tytułów ogrywam i staram się wracać do starszych pozycji, ale z drugiej sporo z kupionych gier leci na półkę, by po prostu na niej stało. Kolekcjonerem nazwę osoby, które albo kupują wyłącznie by zasilić swoją bibliotekę kolejnym zakupem, albo skupieni są na konkretnym temacie/tematach i łapią się wszystkiego co z nim/nimi związane. U mnie to właśnie jest trochę z jednego i z drugiego, ale chyba łatwiej jest mi nazwać siebie graczem.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Znowu mi każesz ulubione dziecko wybierać! No to się powtórzę – Crash, Jak, Ratchet, Kingdom Hearts, Final Fantasy, a dodam jeszcze Teen Titans na PS2, Yakuzę, czy serię Lego Star Wars – dalej moje ulubione lego 🙂

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Poza wymienionym wyżej „The Legend of Spyro”, to rzadko też widuję właśnie „I-Ninja”, czy „Teen Titans”. Kłopotliwe było także zdobycie „Jak&Daxter: Zaginiona Granica” z rodzimej dystrybucji na PS2.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
Jak najbardziej – ostatnio ze względu na robotę nieco mniej, ale prowadzę konto na Instagramie (@tehreeceh) oraz dwa fanpage: @geekbyki, czyli miejsce, w którym wraz z moją drugą połówką dzielimy się albo przemyśleniami nt. dobrodziejstw popkultury, albo wrzucamy memuchy, czy zdjęcia kolekcji. Ostatnio staram się także nieco bardziej działać tam „graficznie” – przeróbki, fancasty, czy serie typu „Polacy jako złoczyńcy DC”. No i jeżeli o samą grafikę chodzi, to @reecedesign.

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Na pewno, żeby robić zakupy z rozwagą. Nie starać się nikomu imponować na siłę, a wzbogacać kolekcję tym, czego zakup was po prostu ucieszy. Super przyjemnie czyta się wpisy osób, które są mega zajawione tym co robią i od razu idzie wyczuć „bezpłciowców”.

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s