PLAYSTATION FANATYK WYDAWNICTWO #7 – Echo Night The Lord of Nightmares

Dawno nie było nic z mojej serii wydawniczej, tak więc czas to zmienić! Oto przed Wami Echo Night 2 Nemuri no Shihaisha.

Krótkie omówienie dla tych, którym ten tytuł nie mówi absolutnie nic. Jest to produkcja od studia From Software (tak to Ci od Dark Souls, Bloodborne i innych symulatorów umierania), wydana w 1999 roku w Japonii, na pierwsze PlayStation. Pomimo, że jest to druga gra w serii, a jej bohaterem ponownie jest Richard Osmond to nie jest to kontynuacja jedynki. Pierwsza i druga gra rozgrywają się kolejno w 1937 i 1949 roku, a Richard ma 25 lat w obydwu. Echo Night 2 to w zasadzie nowe podejście do motywów i pomysłów z pierwszej odsłony gry. Historia zaczyna się, gdy Christina, dziewczyna głównego bohatera, znika w tajemniczy sposób. Podczas poszukiwań Richard przybywa do biblioteki i odkrywa książkę z wizerunkiem zmarłej dawno temu kobiety, niejakiej Jessicy Clancy. Osobliwe jest to, że poza starymi ubraniami i fryzurą kobieta jest identyczna z zaginioną dziewczyną. Po zebraniu wskazówek wyrusza on w drogę do rezydencji rodziny Clancy…

Gra nigdy nie ukazała się poza Krajem Kwitnącej Wiśni ale i tym razem z pomocą przyszła społeczność fanów. Mniej więcej w 2008 roku grupa znana jako Devils Hackers (w skład której wchodził min. Gemini o którym już wspominałem w kontekście tłumaczenia mojego poprzedniego projektu – Mizzurna Falls), ogłosiła, że startuje z projektem przetłumaczenia gry na język angielski. Prace ostatecznie trwały aż do 2015 roku.

Gra może zostać uruchomiona na konsoli z tzw. mod-chip’em lub pod emulatorem ePSX. Okładki wymagają jeszcze nieco poprawek ale wizualnie nie zmieni się już za wiele.

Mam nadzieję, że się Wam podobało.
Do następnego!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s