PLAYSTATION FANATYK WYDAWNICTWO #7 – Echo Night The Lord of Nightmares

Dawno nie było nic z mojej serii wydawniczej, tak więc czas to zmienić! Oto przed Wami Echo Night 2 Nemuri no Shihaisha.

Krótkie omówienie dla tych, którym ten tytuł nie mówi absolutnie nic. Jest to produkcja od studia From Software (tak to Ci od Dark Souls, Bloodborne i innych symulatorów umierania), wydana w 1999 roku w Japonii, na pierwsze PlayStation. Pomimo, że jest to druga gra w serii, a jej bohaterem ponownie jest Richard Osmond to nie jest to kontynuacja jedynki. Pierwsza i druga gra rozgrywają się kolejno w 1937 i 1949 roku, a Richard ma 25 lat w obydwu. Echo Night 2 to w zasadzie nowe podejście do motywów i pomysłów z pierwszej odsłony gry. Historia zaczyna się, gdy Christina, dziewczyna głównego bohatera, znika w tajemniczy sposób. Podczas poszukiwań Richard przybywa do biblioteki i odkrywa książkę z wizerunkiem zmarłej dawno temu kobiety, niejakiej Jessicy Clancy. Osobliwe jest to, że poza starymi ubraniami i fryzurą kobieta jest identyczna z zaginioną dziewczyną. Po zebraniu wskazówek wyrusza on w drogę do rezydencji rodziny Clancy…

Gra nigdy nie ukazała się poza Krajem Kwitnącej Wiśni ale i tym razem z pomocą przyszła społeczność fanów. Mniej więcej w 2008 roku grupa znana jako Devils Hackers (w skład której wchodził min. Gemini o którym już wspominałem w kontekście tłumaczenia mojego poprzedniego projektu – Mizzurna Falls), ogłosiła, że startuje z projektem przetłumaczenia gry na język angielski. Prace ostatecznie trwały aż do 2015 roku.

Standardowo już dla moich wydań wykonałem:
** Obie okładki
** Kilkunastostronicową instrukcję
** Nadruk na CD z czarnym spodem
Gra może zostać uruchomiona na konsoli z tzw. mod-chip’em lub pod emulatorem ePSX. Okładki wymagają jeszcze nieco poprawek ale wizualnie nie zmieni się już za wiele. Aktualnie istnieje tylko jeden egzemplarz i jak zwykle powstanie ich maksymalnie 10.

Mam nadzieję, że się Wam podobało.
Do następnego!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s