* PLAYSTATION FANATYK VS TIMMY *

Dzisiaj udamy się do Belgii. Timmy jako osoba pracująca w branży growej ma możliwości wrzucania świetnego content’u na swój profil na instagramie, postanowiłem przepytać go żeby dowiedzieć się czegoś więcej o nim samym. Zapraszam do czytania.

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Nazywam się Timmy, mam 28 lat, mieszkam w Belgii i na codzień pracuję jako manager kilku sklepów z grami.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Najprawdopodobniej będzie to pierwsze spotkanie z grą Doom na PC mojego taty oraz granie w Super Mario All-Start na konsoli SNES mojego starszego brata.

3. Co kolekcjonujesz?
W zasadzie wszystko poza rzeczami od SEGA i tymi starszymi niż NES. Zacząłem do zbierania na SNES ale wymknęło się to spod kontroli i teraz zbieram na wszystkie handheldy od Nintendo, Xbox, PS1, PS2 czy Big boxy PC. Wkręciłem się również w statuy, figurki i edycje kolekcjonerskie nowych gier.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Zacząłem mając 14 lat, były to skromne początki z oczywistych względów finansowych.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Trudno stwierdzić ale myślę, że przekroczyłem próg 3000 gier i 50 konsol. Mój dom jest dosłownie zapełniony grami, przez co aktualnie jestem zmuszony sprzedać część, żeby zyskać trochę przestrzeni.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Nie bardzo. Kiedy byłem młodszy, głownie wypożyczałem gry. Później stwierdziłem, że warto byłoby mieć na półce te wszystkie gdy które musiałem zwrócić po przejściu i tak to się wszystko zaczeło. Cel spełniony i od tamtej pory po prostu zbieram co mi się podoba.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Oh, to może być ciężkie. Myślę, że będzie to Conkers Bad Fur Day na N64, które udało mi się kupić za jakieś 5 euro. W zeszłym roku ktoś sprzedał mi swojego New 3DS Ambassador’s Edition za jakieś 40-50 euro. Miałem to szczęście, że zacząłem kolekcjonować zanim nastąpił cały hype na retro.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Zawsze grałem w zasadzie wszystko co wychodziło, dodatkowo mój brat jest również wielkim fanem gier, przez co co najmniej jeden z nas kupował zawsze premiery. Graliśmy w Mortal Kombat 2, Super Mario World, Mario Kart, Syndicate czy Zelda, również Pokemony były ważną pozycją w naszym domu. Stare GTA, Doom, Wolfenstein 3D, Prehistorik, Theme Park, Rollercoaster Tycoon, Fallouty – mogę tak naprawdę długo. Nie wracam do nich tak często jako, że nadal staram się grać w nowości.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Hmm to ciężki temat. Zawsze myślałem, że Civilization Revolution zasługuje na więcej uznania, tak samo Chronicles of Riddick czy Jet Set Radio Future. Oprócz tego uwielbiam to co Rare zrobiło w Viva Pinata i myślę, że ludzie zapomnieli o świetnym horrorze jakim jest The Suffering.

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Stoję po obu stronach barykady. Z jednej strony uwielbiam kupować starsze gry ale w zasadzie w nie nie grywam. Nostalgia robi swoje, gdyż zwykle związane są z nimi jakieś wspomnienia z mojej przeszłości, jednak nie mam potrzeby grania w nie ponownie, szczególnie, że te z początków ery 3D nie zestarzały się zbyt dobrze. Z drugiej strony jako gracz przesiaduje przed grami kilka godzin dziennie, grając głownie w nowe produkcje.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Kolejne ciężkie pytanie. Szczególne są dla mnie wszystkie pozycje na SNES, które chciałem zebrać kiedy zaczynałem kolekcjonować. Wczesne wydania Pokemonów, Jurassic Park Operation Genesis, kolekcjonerka Fallout 3 – te kilka gier zabiorę ze sobą do grobu.

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Chyba nie mam w kolekcji nic bo byłoby niewyobrażalnie rzadkie, czego nie da się bez problemu dostać np. na eBay. Kilka mniej spotykanych rzeczy w mojej kolekcji to: Conkers Bad Fur Day, kilka zafoliowanych gier na SNES jak np. Secret of Time, zafoliowane wydania Pokemonów, kolekcjonerka Bioshock 2. Mam też gdzieś nową konsolę Dreamcast.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych? 
Mam kanał na YT, jednak nie poświęcam mu w zasadzie uwagi, konto na Twich, stronę na FB i profil na instagramie @timmy_the_collector. (na którym skupiam się najbardziej).
Staram się również streamować co raz więcej co bywa trochę przerażające i ekscytujące jednocześnie.

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Nie kupujcie gier dla samego kupowania, był w moim życiu taki moment kiedy kupowałem dosłownie wszystko, niezależnie do tego czy mi się to podoba czy nie, pochłonęło to ogromne ilości pieniędzy i przestrzeni. Koniec końców najlepiej zbierać to co coś dla Was znaczy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s