* PLAYSTATION FANATYK VS JELIAN *

Tym razem opuszczamy Australijskie klimaty i przenosimy się do nieco mroźniejszej części tego świata, gdyż moim dzisiejszym gościem jest Lilliana z Finlandii, z którą nie raz zdarzyło mi się rozmawiać na instagramie gdyż nie tylko mamy bardzo podobny gust jeśli chodzi o gry ale oboje również posiadamy króliki jako zwierzęta domowe 😉 
Zapraszam !

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
W social mediach widnieję jako Jelian, mam 33 lata i jestem pół Finką pół Norweżką.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Moimi najwcześniejszymi wspomnieniami są te kiedy grałam u moich znajomych min. w Paperboy czy Alex Kidd na Sega Master System; BC’s Quest For Tires i Giana Sisters na Commodore64. Tak było zanim kupiłam własną konsolę – Nintendo NES.

3. Co kolekcjonujesz?
Grywam głównie na konsolach PlayStation, tak więc większość moich zakupów koncentruje się na marce od Sony. Dodatkowo kupuję gry, które sprawiały mi kiedyś radość, niezależnie od tego na jaką platformę zostały wydane.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Wydaje mi się, że tylko raz zdarzyło mi się odsprzedać jakąś posiadaną grę (I nadal tego żałuję!). Wychodzi na to, że od zawsze byłam kolekcjonerem lub rupieciarzem/sentymentalnym głupcem 😀

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Aktualnie posiadam ok. 300 gier, z czego większość jest na PlayStation3.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Na ten moment mam zamiar wymienić wszystkie dodruki typu platinium/essentials na wersje premierowe. Chciałabym zamknąć moją kolekcję Resident Evil oraz zdobyć kolekcjonerskie edycje Horizon Zero Dawn, Skyrim.i Wiedźmin 3.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Hmm to może być ciężkie do stwierdzenia. Zwykle staram się nie przekraczać poziomu 10 euro za stare gry i jak do tej pory udaje mi się to całkiem nieźle. Najlepszymi zakupami były chyba Tombi i Tombi 2 na PlayStation po 5 euro za sztukę, było to kilka lat temu kiedy w Finlandii otworzył się sklep sieci GameStop.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Na pewno będą to pierwsze trzy odsłony Phoenix Wright: Ace Attorney na Nintendo DS. Gram w nie w zasadzie cały czas i jak dotąd jeszcze nie zaczęły mnie nudzić.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Catherine i Kingdoms of Amalur na PlayStation 3, obie sprawiły mi masę radości.

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Myślę, że jestem zarówno graczem jak i kolekcjonerem z tym, że z przewagę ku byciu graczem. Nie skupiam się np. na uzbieraniu pełnego setu na PlayStation 3, pomimo że jest to jedna z moich ulubionych konsol. Myślę, że można być jednocześnie graczem i kolekcjonerem, jednocześnie podziwiam zapalonych kolekcjonerów za ich upór i cierpliwość w dążeniu do celu.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Uwielbiam wszystkie posiadane przeze mnie gry z serii Metal Gear Solid oraz Tomb Raider.

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Nie wiem czy to będzie najrzadsze ale z tego co widzę to kolekcjonerki Metal Gear Solid HD oraz Persona 5 stały się dość pożądane przez graczy/kolekcjonerów. Najrzadszą cześcią mojej kolekcji jest zestaw kart Ace Attorney, jako, że w zasadzie nie są nigdzie dostępne w sprzedaży.

13. Czy jesteś obecna w mediach społecznościowych?
Tak, na instagramie. (Insta: https://www.instagram.com/Jelianaz/)

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów? 
Zbierajcie dla przyjemności! Poszukiwania po sklepach mają swój urok, szczególnie kiedy po jakimś czasie traficie w końcu na to czego szukaliście najbardziej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s