Z jaskini kolekcjonera #45 – PlayStation 4 FAT 500GB “20th Anniversary” Limited Edition

Dawno nie było nic z tej serii, a jak mógłbym odkurzyć ją lepiej niż poprzez prezentację mojego osobistego, kolekcjonerskiego graila – PlayStation 4 FAT 500GB “20th Anniversary” Limited Edition.

PS4 w wydaniu na 20stolecie była na mojej liście w zasadzie od momentu kiedy trafiła na rynek, jednak ograniczona ilość tych które trafiły do sprzedaży naszym kraju w połączeniu z moim szczęściem do wygrywania w konkursach oraz horrendalnymi cenami z drugiej ręki, plasował ów wariant konsoli raczej na liście marzeń niż realnych planów zakupowych i musiałem się zadowolić samym padem, który trafił do regularnej sprzedaży.

Po 5 latach od premiery, w okolicach moich 30stych urodzin, traf chciał, że takowa w końcu trafiła w moje ręce w akceptowalnej cenie i stanie! Z samym jej zakupem też wiąże się pewna historia, bo na ogłoszenie trafiłem na allegro już jakiś czas temu, a sprzedający systematycznie obniżał cenę z powodu braku chętnych, co spowodowane mogło być tym, że zdjęcie było renderem z neta a w opisie w zasadzie nie było nic poza „jak nowa”. Przez pewien czas mailowałem ze sprzedającym, prosząc go o zdjęcia i doprecyzowanie odpisu, z racji, że nadal miałem trochę wątpliwości związanych z transakcją na odległość to po kilku tygodniach zapadła decyzja – jadę odebrać ją osobiście! Zapakowałem się wraz moim znajomym w auto i pognałem do Bielska Białej (jakieś 250km od Wrocławia), żeby w zasadzie wejść i wyjść z mieszkania sprzedającego w kilka minut – okazało się, że gość postanowił zmniejszyć swoją kolekcję z racji braku miejsca (swoją drogą miał on tam kilka kolekcjonerek, które chętnie bym od niego odkupił ale póki co nie chciał ich sprzedać) a sama konsola jest w perfekcyjnym stanie (wszystkie elementy w oryginalnej folii), a jedyne ślady użytkowania to kilka zagnieceń i rys na opakowaniu.

Zawartość zestawu:
** Konsola PlayStation 4 (500GB), numerowana – w moim przypadku 10091/12300
** DualShock 4
** Kamera PlayStation
** Podstawka
** Zestaw słuchawkowy mono

Wszystko oczywiście w tym samym kolorze, nawiązującym do pierwszego szaraka, zamknięte w ciężkim, czarnym pudle z białą obwolutą.

Ciekawostka – Konsola z numerem #00001 została wystawiona na aukcję, z której całość zysku miała trafić na cele charytatywne. Sprzedała się za 127 tysięcy dolarów, niestety kupujący okazał się oszustem i koniec końców sprzedaż nie doszła do skutku. Sony postanowiło konsolę zatrzymać dla siebie a końcową cenę z aukcji zapłacić z własnej kieszeni.

Do następnego!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Jeden komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s