PLAYSTATION FANATYK WYDAWNICTWO #19 – …Iru! / …they are here!

Czas na kolejny projekt w tej małej serii i tym razem powrót do PSX i mojego ukochanego gatunku growego jakim są horrory. O dzisiejszym tytule pewnie mało kto słyszał (nie żebym się wymądrzał bo sam nie miałem pojęcia o jego istnieniu do niedawna), ale jest to jak najbardziej zrozumiałe gdyż jest to dość niszowy tytuł, który ukazał się jedynie w Japonii.

…Iru! lub jak kto woli „…they are here!” / „…something’s here!” to stworzony przez Soft Machine i wydany 1998 roku przez Takara, survival horror, który swoim settingiem mógł zainspirować lata później twórców White Day. W grze wcielamy się chłopaka imieniem Tatsuya, który jako uczeń z wymiany przybywa na Japońską wyspę, gdzie przywiązania do kultury i tradycji mają mocne korzenie. Razem z innymi kolegami, zostaje on dłużej w szkole aby przygotować wszystko na lokalny festyn i jak się możecie domyślać, nie będzie to spokojny wieczór.

Gameplay przypomina nieco to co zobaczyć można było w innej serii horrorów na PSX – Clock Tower, mianowicie nasz bohater nie może walczyć, a jedynie uciekać i chować się przed zagrożeniem. Aby pchać historię dalej, oprócz przeżycia, gracz będzie musiał prowadzić dialogi z innymi postaciami oraz rozwiązywać zagadki logiczne.

W lipcu 2021 roku, użytkowniczka Twittera @SnowyAria, podzieliła się ze światem fanowskim tłumaczeniem gry, nad którym pracowała wraz z zespołem w składzie:

EsperKnight – edycja gry
SnowyAria – tłumaczenie
Mr. Nobody – edycja grafiki
Cargodin / blueskyrunner – redakcja skryptu
TurnipTheBeat – play-testy

Standardowo już mamy tu przygotowane obie okładki, płytę z nadrukiem i czarnym spodem oraz instrukcję. Wszystko opakowane w zamiennik pudełka do PSX z moim hologramem. Grafika na przedniej okładce to przerobiony kadr z pracy Paula Brady’iego – School Corridor Horror Scene, natomiast płytę CD ozdobiłem grafiką z gry mobilnej Horror School od Halberd Gaming Studios.

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s