PLAYSTATION FANATYK WYDAWNICTWO #11 – Biohazard / Resident Evil Beta

Czas na pierwszy projekt w tym roku i tak jak poprzednio, zostajemy w moim ukochanym uniwersum – Resident Evil.

Sporo osób zapewne zna lub choćby słyszała jakieś plotki na temat Resident Evil 1.5, niedokończonej wersji legendarnej dwójki, która po latach poszukiwań wyciekła do sieci. W całym tym szaleństwie mało kto wie, że pierwsza odsłona Rezydencji Zła, również posiadała swoją „betę” i ta również (a właściwie to te) wyciekła z czasem do sieci.

Jak wiadomo, pierwsze Resident Evil było mocno inspirowane grą na NES – Sweet Home, gdzie grupa ludzi zamknięta jest w posiadłości po środku lasu. Pierwsze wzmianki o grze jakie przedostały się do sieci, zawierają informacje o widoku z perspektywy pierwszej osoby, planowanym trybie coop czy dwóch bohaterach, którzy finalnie nie pojawili się w grze – czarnoskóry śmieszek Dewey oraz cyborg Gelzer (finalnie zastąpieni przez Barrego oraz Rebeccę).

W 2010 roku, niejaki Tyrant z resident-evil-beta.de wszedł w posiadanie wersji beta Resident Evil, datowanej na 04.08.1995. Niestety w tej wersji tryb kooperacji został już usunięty, (w folderach na płycie wciąż można znaleźć resztki informacji, które wskazują na jego implementację). Jedyną grywalną postacią jest Chris, nie można zobaczyć mapy ani uzyskać dostępu do ekwipunku, a bronie zmieniamy w czasie rzeczywistym. Już w pierwszej becie, możemy znaleźć scenę, w której Barry ratuje naszą postać — w tym wypadku Chrisa. Łącznie do sieci trafiły 3 wersje beta, różniące się zarówno stopniem zaawansowania prac na grą, jak i designem niektórych elementów.

Tym razem pokusiłem się o wydanie w grubym boxie, który pomieścił 4 CD — trzy z nich zawierają kolejno każdy build gry, na czwartej zaś znaleźć można obrazy ISO wraz z emulatorem. Do tego standardowo płyty z czarnym spodem, kilkunasto-stronnicowa instrukcja oraz customowe okładki.

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s