PLAYSTATION FANATYK WYDAWNICTWO #9 – LSD: Dream Emulator

W końcu udało się domknąć, już dziewiąty projekt w mojej małej wydawniczej karierze. Tym razem padło na LSD: Dream Emulator! Tytuł ten wyszedł jedynie w Japonii i dla wielu kolekcjonerów PSX jest Świętym Graalem, ze względu na jego rzadkość (i cenę…). Zacznijmy jednak od początku. Czym tak właściwie jest LSD?

Za LSD: Dream Emulator odpowiada niejaki Osamu Sato; japoński artysta, znany ze swoich wykręconych, surrealistycznych projektów. Wydany w 1998 roku przez Asmik Ace Entertainment tytuł, zainspirowany jest prawdziwymi dziennikami snów jego autora (w Japońskim wydaniu jest on dodany do gry), a sama rozgrywka nie ma żadnego określonego celu, poza doświadczaniem dzień za dniem, coraz to bardziej wykręconych projekcji. Każdy taki „dzień” trwa około 10 minut, po których na ekranie pojawia się tabela statystyk, oceniająca jak szalony i dynamiczny był nasz sen. Gracz może swobodnie eksplorować lokacje w których przyjdzie mu się znaleźć, a dotknięcie czegokolwiek, może skutkować przeniesieniem do całkowicie odmiennego miejsca. Do tego wszystkiego dochodzi masa losowych zdarzeń i przedmiotów, które mogą pojawić się na naszej drodze.

Po 22 latach od premiery, ukazało się fanowskie tłumaczenie gry, które powstało w dużej mierze w oparciu o anglojęzyczne Wiki gry, tworzone przez społeczność zebraną w koło tego tytułu.

Mam nadzieję, że się Wam podobało.
Do następnego
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s