* PLAYSTATION FANATYK VS XWOLFSKIN *

Wróciłem! Od mojego recenzenckiego maratonu sprzed kilku tygodni, na stronie nie pojawiło nic dłuższego, a dodatkowo lista zaległych tematów niepokojąco rośnie, dlatego czas to zmienić. Oto przed Wami Darren!

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Darren i sądzę po dźwiękach, które wydaję, kiedy się pochylam … to muszę się starzeć. Mimo to jestem śledczym w sprawach prawnych.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Musiałem mieć wtedy około pięciu czy sześciu lat i szperałem w naszym rodzinnym garażu. Znalazłem tam pokryty kurzem komputer Commodore 64, którym z miejsca chciałem się pobawić! Moi rodzice podłączyli wszystko i z tego co pamiętam to pierwszą grą, w którą na nim grałem była Bubble Bobble.

3. Co kolekcjonujesz?
Jestem wielkim fanem R.E Howarda i Conana Barbarzyńcy. Mam dość dużą kolekcję figurek, komiksów, książek, starych kinowych materiałów reklamowych itp. Zbieram praktycznie wszystko, co mogę zdobyć.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Pierwsza edycja kolekcjonerska, którą kupiłem, była MMO Age of Conan, miałem wtedy 18 lat.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Jest tego całkiem sporo, aktualnie na moich półkach można znaleźć ponad 100 POP’ów i 30 figurek z przeróżnych edycji kolekcjonerskich, do tego oczywiście gry, konsole itp. Zasadniczo w każdym pomieszczeniu, poza łazienką można się natknąć na coś z mojej kolekcji.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Będąc szczerym, to w zasadzie nie mam żadnego konkretnego celu. Uwielbiam mieć na półkach coś co mogę dotknąć, więc zawszę poluję na wydania kolekcjonerskie.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Nie jestem typem kolekcjonera, który musi mieć wszystko nieskazitelne w pudełku. Cokolwiek kupię to chcę to otworzyć, obejrzeć, odpowiednio wyeksponować i podświetlić na mojej półce. eBay i second handy sprawiły, że przez lata trafiłem kilka okazji, ale nic co by się szczególnie wybijało ponad inne zakupy!

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Zazwyczaj kiedy ogrywam jakąś produkcję to uskuteczniam „lizanie ścian”, przez co ponowne przechodzenie jej nie ma dla mnie zbyt wielkiego sensu bo w zasadzie nic mnie już nie zaskoczy. Od tej reguły są oczywiście wyjątki i jeśli historia jest naprawdę dobra to nie mam nic przeciwko, żeby przeżyć ją jeszcze raz.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
To trudne i chyba nie umiem na to odpowiedzieć. Dostaję masę rekomendacji od naszej growej społeczności, dzięki czemu miałem okazję zagrać w wiele świetnych gier indie, a moja lista na Steam nie ma końca.

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Ponieważ możesz traktować posiadanie dużej ilości gier jako „kolekcję”, to myślę, że obecnie granica jest dość rozmyta, a ja szczerze mówiąc przestałem widzieć różnicę!

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Jest ich mnóstwo! Z „najnowszych”, zdecydowanie będzie to God of War na PlayStation 4, mógłbym dyskutować na jej temat godzinami!

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Jestem w posiadaniu dwóch, oryginalnych, kinowych bannerów z Gwiezdnych Wojen – są po prostu ogromne! To te, które eksponowane są we foyer kina i zwykle wiszą oświetlone w ogromnych gablotach.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
Moja strona na Facebooku jest strona połączona z moimi postami na Instagramie, jednak zrobiłem to tylko po to, aby zmienić moje konto IG w „biznes” dla statystyk analitycznych. [@xwolfskin]

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Moja jedyna rada to – trzymajcie wszystko na co pozwala Wam miejsce! Nie kupuję rzeczy na sprzedaż, kupuję je dla siebie! Przez lata sprzedałem sporo ze swojej kolekcji, czy to z powodu przeprowadzki czy też z chęci zyskania nieco przestrzeni – muszę przyznać, że częściowo tego żałuję i teraz chciałbym odzyskać co straciłem ale z powodu dostępności i popularności „retro”, nie jest to takie proste.

Mam nadzieję, że się Wam podobało.
Do następnego!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s