Z jaskini kolekcjonera #49 – Resistance 2 Press Kit

Resistance 2 to kolejna odsłona serii od Insomniac Games, która poniekąd miała być odpowiedzią PlayStation na bijące rekordy popularności Gears of War z przeciwnego obozu.

Akcja sequela osadzona została w 1953 roku i dzieje się zaraz po wydarzeniach z pierwszej gry. Wcielamy się w Nathana Hale’a – żołnierza, który odporny jest na wirusa Chimery i który zostaje przechwycony przez organizację badająca takie przypadki. W trakcie transportu samolot, którym jest przewożony zostaje zestrzelony, jednak mimo wszystko nasz bohater dociera do Stanów Zjednoczonych, gdzie czeka go konfrontacja z najeźdźca.

Zawartość zestawu prasowego została opakowana w metalowe pudełko, wzorowane na puszkę herbatników, taką jaką możemy znaleźć w grze. Wewnątrz znajduje się:
** Gra
** Dodatkowa płyta z materiałami z gry
** Akt urodzenia Henry’ego Stillmana
** Wycinek z gazety dotyczący inwazji Chimery na USA
** Bilet do kina w Nowym Jorku, na film „Attack of the 300ft Monster”
** Ulotkę rekrutacyjną Armii USA
** Zdjęcie/pocztówkę
** Kartkę udającą notatnik bohatera gry

Przyznam szczerze, że jest to jeden z najciekawszych press kitów, z tych, które przewinęły się przez moje ręce. Cały design i zawartość robią niesamowite wrażenie, szczególnie kiedy zestawimy go np. z press kitem Days Gone, który zawierał w zasadzie mini artbook owinięty w bandanę.

Co ciekawe, patrząc na zdjęcia w sieci i oferty sprzedaży, każda puszka jest dość unikalna pod względem rdzawych wzorów, które się na niej znajdują.

Nie udało mi się niestety znaleźć informacji co do ilości w jakiej zostały takowe wyprodukowane. Wiem tylko, że istnieją 2 wersje press kitu, różniące się płytami – w jednej obie wyglądają jak płyty winylowe (podobnie jak w Resistance 3), w drugiej zaś zamiast płyty z grą jest płyta z wersją „Pre-Production”, które charakteryzują się białym nadrukiem z masą czarnego tekstu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s