* PLAYSTATION FANATYK VS BIGKINGBADGER *

Dzisiaj przed Wami mój przyjaciel Matthew prosto z Wielkiej Brytanii. Posiadacz naprawdę jednak z najlepszych kolekcji na PlayStation2 jeśli chodzi o jakość! Zapraszam do czytania.

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Nazywam się Matthew Bramhall, mam 32 lata i pracuje jako manager w sklepie z grami w Wielkiej Brytanii. Zwykle kiedy nie pracuję to oglądam kiepskie horrory lub poluję na kolejne gry.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Moim najwcześniejszymi wspomnieniami są Listonosz Pat oraz Robocop, obie gry na Commodore C64, które posiadał mój kuzyn.

3. Co kolekcjonujesz?
Głownie zbieram gry na PlayStation 1, PlayStation 2, Gamecube i okazjonalnie Nintendo DS.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
To trudne do określenia, gdyż zawsze byłem pasjonatem gier, po prostu je kupowałem i nie sprzedawałem dalej. O tym, że jestem kolekcjonerem zdałem sobie sprawę gdzieś w momencie założenia konta na Instagramie.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Katalogowanie wciąż trwa, obecnie udało mi się to w 75% co dało jakieś 3750 gier, mogę zakładać, że będzie tego ok. 4200.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Często stawiam sobie jakieś małe cele kolekcjonerskie do zrealizowania jak np. wszystkie gry z serii MegaMan czy Castlevania, co zwykle mi się udaje. Aktualnie jedynym niespełnionym celem jest zebranie wszystkich gier wyprodukowanych przez Nintendo na Wii i DS oraz wszystkich na GameCube z mojej listy, jednak na tą chwilę jedynie udało mi się zdobyć wszystkie gry z serii Mario Party (co samo w sobie było już dość kosztowne..)

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Jednymi z największych steali był zakup min. Rule of Rose za ok 100 zł czy Yakuza 2 za 25 zł. Teraz te gry są warte sporo więcej.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Moimi ulubionymi grami są pierwsze części Sonic The Hedgehog, nadal do nich wracam i to często. Inne gry do których lubię wracać to min. Resident Evil 2 czy Metal Gear Solid, jednak nie robię tego zbyt często gdyż nie zestarzały się one zbyt dobrze a wcześniej ogrywałem je wielokrotnie.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Wiele z gier które lubiłem i uważałem za ukryte perełki zaczęły ostatnio wypływać do szerszej publiczności, jak np. seria Earth Defence Force, Deadly Premonition czy We Love Katamari. Jednak nadal sporo zostaje nieznanych – Elite Beat Agents to właśnie jedna z takich gier. Gra rytmiczna na Nintendo DS. Innym przykładem jest SOS The Final Escape, gra w której gracz musi przetrwać kataklizm i uciec z miasta.

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Myślę, że jestem bardziej kolekcjonerem niż graczem, głównie z powodu posiadanej ilości czasu. Na ten moment więcej czasu spędzam na szukaniu gier niż graniu. Myślę, że granie i kolekcjonowanie można rozdzielić bez problemu.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Uwielbiam swoje Kirby Collection na Nintedo Wii, długo czekałem na europejską premierę i się niestety nie doczekałem i byłem zmuszony ściągnąć sobie egzemplarz razem z konsolą. 
Następna w kolejce jest Gekibo: Gekisha Boy aka Polaroid Pete, ją również ściągnąłem sobie zza granicy jako, że szukałem palowskiej wersji sequela na PS2 latami (okazuje się, że została anulowana dosłownie dzień przed premierą). Ostatnią grą jest ezgemplarz Sonic The Hedgehog, który dostałem na święta w 1993 roku.

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Zdecydowanie developerska wersja Dead Space 3, sama gra nie jest wybitna ale stanowi ogromną ciekawostkę. Posiadam również egzemplarz Elminage na PSP, gry która jest limitowana do 300 sztuk na cały świat.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
Posiadam konta min. na YT czy instagramie, można mnie znaleźć pod nikiem @bigkingbadger lub @bigking badger (YT). Najbardziej aktywny jestem na instagramie jako, że brak czasu uniemożliwia mi robienie zadowalających filmów na youtube.

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Głowna rada – poszukiwania są kluczem, tak więc budujcie swoją sieć znajomych/kolekcjonerów. Kolejna rada – szukajcie poza swoim regionem ale róbie to mądrze, znam wiele osób, które oglądając zagranicznych youtuberów dowiedziały się, że ich rzadka gra za którą zapłacili kupę kasy jest czymś zwyczajnym gdzieś indziej skąd mogli ją sobie ściągnąć za ułamek wartości.
Na koniec najważniejsze, cieszcie się z gier które macie, nie trzymajcie ich w folii, zamkniętych gdzieś w szafce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s