PLAYSTATION FANATYK WYDAWNICTWO #5 – Policenauts

Hideo Kojima! To nazwisko znane jest większości graczy, głownie za sprawą serii Metal Gear oraz nadchodzącego Death Stranding. Nie wszyscy jednak wiedzą, że Wujek Hideo stworzył też kilka innych, ciekawych gier – jedną z nich jest Policenauts.

Gra przygodowa, napisana i wyreżyserowana przez Hideo Kojimę, wydana przez Konami pierwotnie na platformę NEC PC-9821 w 1994 r., a następnie przeportowana na 3DO w 1995 r. oraz PlayStation i Segę Saturn w 1996 r.

W 2010 r, uruchomiona zostaje „Beyond Coast”, pierwsza w pełni funkcjonalna kolonia kosmiczna. Trzy lata później pięciu najlepszych policjantów z całego świata zostało wybranych do utrzymania porządku publicznego wśród pierwszego pokolenia kosmicznych imigrantów. Wybranymi mężczyznami byli Gates Becker ze Scotland Yardu, Joseph Sadaoki Tokugawa z Tokyo Metropolitan Police Department, Salvatore Toscanini z nowojorskiego Departamentu Policji, a na końcu Ed Brown i Jonathan Ingram z Departamentu Policji Los Angeles Jako astronauci z policją, stali się znany jako „Policenauts”.
Podczas jednego z wyjść w przestrzeń kosmiczną zdarza się wypadek a Jonathan znika w otchłani kosmosu, 25 lat później zostaje on znaleziony żywy, dokładnie w takiej samej kondycji jak ćwierć wieku temu, co możliwe było dzięki modułowi hibernacyjnemu w jego skafandrze.

Jest rok 2040 a Jonathan pracuje jako prywatny detektyw w Starym Los Angeles. Pewnego dnia jego była żona Lorraine przychodzi do niego z prośbą, jej obecny mąż Kenzo Hojo zniknął, a jedyne ślady, które pozostawił, to podarty liść, zestaw kapsułek i tajemnicze słowo „Platon”. Nasz bohater niechętnie akceptuje jej prośbę, jednak chwilę później jest świadkiem jej zabójstwa. Aby rozwiązać tę sprawę, zmuszony jest powrócić na Beyond Coast, aby szukać pomocy u swojego byłego partnera Eda Browna.

Gra nigdy nie została oficjalnie wydana poza Japonią, pomimo planów dotyczących angielskiej lokalizacji wersji na Saturna. Na szczęście znalazła się grupa fanów, która postanowiła własnoręcznie przetłumaczyć grę i w ten oto sposób, kilka lat temu otrzymaliśmy możliwość ogrania Policenauts w języku zrozumiałym dla większości świata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s