* PLAYSTATION FANATYK VS SEBASTIAN *

Dawno nie było żadnego wywiadu, tak więc czas to zmienić 🙂 Dzisiaj osoba, której zapał do kolekcjonowania udowadnia, że nawet to co na pierwszy rzut oka odrzuca, czasem jest warte zainteresowania (np. pełny set wydań Platinium do którego miałem okazję dorzucić coś od siebie). Oto przed wami, prosto z Niemiec – Sebastian.

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Nazywam się Sebastian, mam 26 lat, mieszkam w Berlinie i pracuję w księgowości.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Pamiętam, że w latach 90-tych dostaliśmy komputer z Windows 95. Pierwsze gry, które pamiętam, to gry na MSDOS – Mad Mac 2, Slotte i Bump It ! Moja przygoda z konsolami zaczęła się dużo, dużo później.

3. Co kolekcjonujesz?
Obecnie zbieram głównie gry na PlayStation 3, ale oprócz tego posiadam całkiem pokaźną kolekcję gier na większość konsol, od Atari do PS4.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
W zasadzie to, odkąd dostałem PlayStation 2 gdzieś w 2004 roku, ponieważ nigdy nie sprzedałem żadnej z moich gier. Zacząłem wchodzić w temat retro i zbierać bardziej na poważnie około 2011 roku.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Jeśli liczyć różne warianty, to jest to około 4000 tytułów, z czego gdzieś połowa to gry na PlayStation 3.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Na ten moment staram się głównie skupić na tym aby moja kolekcja PS3 była jak największa. Poza tym, wciąż szukam kilku gier aby ukończyć sety na Segę Master System oraz Videopac.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Wiele lat temu zdobyłem zestaw PlayStation 1 zawierający około 25 gier, za 1 € za sztukę, w tym kilka rarytasów, takich jak Suikoden, Chocobo Racing i Azure Dreams. Mniej więcej w tym samym czasie, zdobyłem również spory pakiet kompletnych gier na SNES, za około 7 €. Nie muszę chyba mówić, że wartość tego pakietu była DUŻO większa.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Myślę, że najwięcej czasu spędziłem grając w Rock Band 3, jednak w ostatnim czasie przestałem, gdyż doszedłem już do takiego poziomu, że naprawdę trudno żebym pobił samego siebie bez inwestowania w to ogromnej ilości czasu. Poza tym uwielbiam stare klasyki, takie jak Missile Command, Ratchet & Clank, Killzone itp. Zbyt wiele gier, aby wszystkie wymienić.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Under the Skin na PlayStation 2 to pierwsze co mi przychodzi do głowy. To szalona gra od Capcomu w której gracz wciela się w dzieciaka kosmitę, który by udowodnić swoją męskość sieje chaos wśród ludzi. Wyróżnienia należą się również Super Dropzone (SNES / PS1) i Viewpoint (PS1).

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
W zasadzie wydaje się to proste, jeśli grasz w gry, jesteś graczem, a jeśli zbierasz gry, jesteś kolekcjonerem. Naturalnie sporo osób robi jedno i drugie – w tym tak że ja.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Ateny 2004, ponieważ jest to pierwsza gra konsolowa, którą kupiłem w 2004 r. I nadal jestem właścicielem mojej kopii. Nostalgia robi swoje.

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Posiadam prototyp Dinobasher dla Master System, który nigdy nie został wydany. Na świecie są tylko trzy znane oryginalne kopie.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
Mam kanał YouTube [@Beliskner999psn], a poza tym jestem mniej lub bardziej aktywny na niektórych forach i grupkach na Facebooku, z tym, że publikuję cokolwiek tak samo często jak filmy na YouTube – niezbyt.

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Świetna kolekcja to kolekcja, którą cieszy się właściciel. Nie ma innych kryteriów i nie pozwól ludziom mówić inaczej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s