PLAYSTATION FANATYK WYDAWNICTWO #4 – Baldur’s Gate

Jakiś czas temu, świat obiegła informacja, że na konsolach nowej generacji będziemy mogli zagrać w klasyczne RPG od Black Isle jak Icewind Dale czy Baldur’s Gate. Niewielu natomiast wie, że pierwsze Wrota Baldura miały trafić na szaraka 🙂 Oto moje fanowskie wydanie w ramach projektu PlayStation Fanatyk Wydawnictwo.

Baldur’s Gate (SLUS-01037), legendarny RPG opracowany przez Bioware, który ma miejsce w Świecie Forgotten Realms . Został okrzyknięty jednym z najlepszych RPG, jakie kiedykolwiek trafiły na rynek PC, przede wszystkim ze względu na dokładną symulację zasad D&D i bogatą, zróżnicowaną rozgrywkę.

Początkowo mówiono, że jedyną konsolą na jaką może trafić gra jest Dreamcast, okazało się jednak, że Interplay opracowywał potajemnie również wydanie na PlayStation.
Wstępną datę premiery ustanowiono na grudzień 1999 roku, jednak jak wiadomo, nigdy do niej nie doszło. Dlaczego? Póki co nie udało mi się potwierdzić żadnych informacji na ten temat.

Ze strzępków informacji jakie można znaleźć o wydaniu na PlayStation wynika, że gra jest w zasadzie ukończona, jednak poziom bugów i niedoróbek, uniemożliwia jej bezproblemowe ukończenie. Sam obraz 3 płyt trafił do sieci podobno poprzez anonimowego darczyńcę, który spędził 2 lata na poszukiwaniach jak najbardziej ukończonego builda i który podobno finalnie kosztował go czterocyfrową sumę $$$$. Ile w tym prawdy? Tego nie jestem pewien ale powiem Wam, że jestem w stanie to uwierzyć po tym jak odkryłem ile czasu, pieniędzy i wysiłku zainwestowano w zdobycie takiego Resident Evil 1.5 (które było moim pierwszym projektem).

Druk wymaga drobnych poprawek ale myślę, że nawet teraz jestem zadowolony z efektu

Prace nad kolejnymi projektami trwają ✌️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s