* PLAYSTATION FANATYK VS THEPSXCOLLECTOR *

Tym razem wracamy na drugi koniec globu do Australii. Przed Wami gość, który na miano fanatyka zasługuje chyba nawet bardziej ode mnie – Simon aka ThePSXcollector.
Zapraszam do czytania!

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Nazywam się Simon Molloy, Mam 33 lata i pracuję dla firmy wydobywczej w Queensland w Australii. Mam żonę i dwuletniego syna. W wolnym czasie lubię grać, tworzyć filmy na mój kanał YouTube i materiały foto/video na Instagrama.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Najwcześniejsze wspomnienie..hmmm. To musi był to kiedy grałem w „The Way of the Exploding Fist” i „Harrier Attack” na Amstradzie CPC należącym do mojego ojca. Ah, tyle dobrych wspomnień! Chociaż pamiętam też te cholernie długie czasy ładowania lol.

3. Co kolekcjonujesz?
Kilka lat temu, kiedy zacząłem zbierać gry wideo, chciałem skupić się na marce z którą miałem najwięcej wspomnień kiedy dorastałem – PlayStation. Od tamtej pory zbieram kolejne warianty konsol od Sony oraz gry na nie.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Zbieram jakieś 6-7 lat.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Na tą chwilę mam ok. 40 konsol PlayStation od PSX po PS4 w różnych wersjach kolorystycznych i jakieś 1500 gier na nie.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
W sumie to chyba tylko jeden i to niełatwy do zrealizowania. Chciałbym zdobyć konsolę PlayStation 2 z tzw. Automobile Collection – co do koloru to nie jestem wybredny bo podobają mi się wszystkie.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Mój najlepszy zakup to ten kiedy trafiłem zestaw składający się z 400 gier na PlayStation 2, za który zapłaciłem 400$ 🙂 1$ za grę! Byłem bardziej niż szczęśliwy, tym bardziej, że znalazło się tam kilka naprawdę pożądanych tytułów.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Jestem uzależniony od Nightmare Creatures na PS1 lol, to jedna z moich gier dzieciństwa w którą wciąż gram dość regularnie. Kolejnym z moich innych ulubionych tytułów jest Wipeout 2097 – nic nie przebije jej ścieżki dźwiękowej 🙂 Gra jest genialna!

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Hmm..ukryta perełka.. To będzie Space Hulk na PSX/3DO. Gra prosto z lat 90tych, która jest dość wymagająca i trochę niezdarna w swojej mechanice. Kolejną perełką niech będzie Hexen, kolejny FPS lat 90tych ze świetnym designem poziomów.

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Na początku mojej zajawki związanej ze zbieraniem gier, byłem w zasadzie głównie kolekcjonerem, jednak czas mijał a ja co raz bardziej dostrzegałem, że nie ma sensu kupowania ogromnych zestawów gier dla samego posiadania, co doprowadziło do tego, że stałem się bardziej graczem niż kolekcjonerem – jest tyle wspaniałych gier w które można wsiąknąć na wiele godzin.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Nightmare Creatures na PSX i Skyrim, (uwielbiam Skyrim). Tak wiele wspaniałych wspomnień..

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Zdecydowanie mój egzemplarz PlayStation 10 Million Model, który wcześniej stał w budynku Sony Gaikai (aktualnie PlayStation Now) – udało mi się go zakupić od jednego z pracowników Sony.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
Tak! Mam kanał na YouTube [ThePSXcollector] oraz konto na Instagramie [@ThePSXcollector].
Zapraszam do sprawdzenia 🙂 Jest tam trochę wszystkiego – unboxingi, let’s play’e czy filmiki z cyklu „Co ostatnio kupiłem”.

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Nie próbuj nadążyć za innymi kolekcjonerami 🙂 Po prostu ciesz się tym, co masz. Dopóki sprawia ci ona przyjemność to tylko to się liczy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s