* PLAYSTATION FANATYK VS WAYNE *

Dzisiaj rozmowa z moim przyjacielem prosto z krainy kangurów – Wayne! Gość posiadający ogromną kolekcję i jeszcze większe poczucie humoru. Zapraszam do czytania.

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Hej. Z tej strony Wayne z @wayne.games i @wayne_burgers. Mam 29 lat i zajmuję się instalacją pod Australijski projekt powszechnego dostępu do internetu.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Moim najwcześniejszym wspomnieniem będzie to kiedy miałem 2 lata, siedziałem na podłodze salonu w domu mojej babci, grając w Space Invaders na Atari 2600.

3. Co kolekcjonujesz?
Na ten moment kolekcjonuję wszystko to w co chcę zagrać. Głownie stare gry na Nintendo, plus okazjonalne deale na losowe gry/konsole.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Grałem od zawsze, jednak na poważnie kolekcjonuję od 5-6 lat.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Moja kolekcja jest już całkiem spora, ok. 3000 gier i 100 konsol, do tego niezliczona ilość figurek i growych gadżetów. Rozrosła się ona już do takich rozmiarów, że część muszę trzymać w wynajętym magazynie, gdyż w domu już tego wszystkiego nie jestem w stanie pomieścić.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Zawsze miałem wiele celów związanych z moim kolekcjonowaniem, jednak ostatnio postanowiłem maksymalnie wszystko uprościć i kupuję tylko gry w które grałem i chcę grać.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Kiedy pracowałem przy wywózce mebli, jedna z klientek miała w szafie ogromną ilość gier, kiedy zapytałem czy nie chciała by ich odsprzedać, ta stwierdziła, że to śmieci i mogę sobie je zabrać…
NES ROB w pudełku, gry na N64 (min. Conkers, Mario64), łącznie stuffu za ok. 500-600$.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Zawsze wracam do gier z przeszłości. Głownie do tych do których odczuwam jakąś nostalgię jak np. Metal Gear Solid czy Crash Bandicoot. Ale jest tego sporo więcej: Super Punch, Mario, Battletoads i w zasadzie wszystkie platformery w jakie grałem.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
To ciężka kwestia, zależy w dużej mierze od tego co mi się udało wygrzebać a czego inni nie znają. Kilka z nich: Goof Troop (SNES), Road Rash 3D (PS1), Jade Cocoon (PS1), Limbo czy Barbie (NES).

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Myślę, że różnica jest spora. Gracze kupują głownie gry aby w nie zagrać, kolekcjonerzy natomiast głownie aby je posiadać. Sam jestem hybrydą obu, jednak ostatnio skłaniam się bardziej ku byciu graczem jako, że kupuję co raz mniej a gram co raz więcej w to co już mam.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Kolejne ciężkie pytanie ale oto kilka z nich haha: -Metal Gear Solid (PS1), Secret of Evermore (SNES), Mega Man X (SNES), The Last of Us (PS4), Gears of War (Xbox), Legend of Zelda (NES), Tony Hawks Pro Skater 3 (PS2), Tony Hawks Underground (PS2), Conkers Bad Fur Day (N64), Donkey Kong County 1, 2 & 3 (SNES).
12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Nie jestem typem kolekcjonera, który poszukuje najrzadszych pozycji więc nie ma tego u mnie zbyt wiele. Najrzadszą grą jaką posiadam jest gra na PlayStation 1 zwana Rapod Reloaded (zwana też Buller Heaven). Aktualnie w Australii sprzedaje się za ok. 300$.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
Kiedyś prowadziłem stronę na Facebooku „Wayne’s Games”, ale nigdy nie udało mi się zbudować społeczności. Na ten moment posiadam konto na Vero „Melbourne’s Hungry Gamer” oraz 2 konta na instagramie @wayne.games i @wayne_burgers.

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Róbcie to co sprawia Wam radość, nie porównujcie się do innych kolekcjonerów, zaplanujcie co chcecie zebrać i dążcie do spełnienia tego celu. Nie kolekcjonujcie czegoś tylko dlatego, że inni to robią.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s