Na radarze – Heaven’s Vault

Rynek indie to nie tylko pixelartowe platformówki, horrorowe symulatory chodzenia czy shmupy rodem z dawnych lat. Czasem trafiają się też produkcje nieco bardziej ambitne w swoich założeniach jak Heaven’s Vault od studia inkle.

Tytuł ten to mix przygodówki narracyjnej i visual novel umiejscowionej w świecie science fiction przecinającym się z klimatami Bliskiego Wschodu. Głowną bohaterką jest archeolog, Aliya „El” Elasra, która wraz ze swoim robotycznym pomocnikiem imieniem Six, bada pozostałości po dawnych cywilizacjach.

Poza standardową dla gatunku eksploracją, główną mechaniką napędzającą tytuł jest deszyfracja napotkanych teksów. Ciekawostką jest to, że na potrzebę gry stworzono nowy „starożytny” język, który składa się z około 3000 słów, a społeczność graczy prześciga się w kolejnych odkryciach i spekulacjach z nim związanych.

Dla fanów plastiku Strictly Limited Games przygotowało wydania na PlayStation 4 i Nintendo Switch i jak zwykle, chętni mogą wybrać pomiędzy kilkoma wersjami — „standardowym” wydaniem, ograniczonym do 1900 kopii oraz edycją specjalną, której powstanie jedynie 900 sztuk.

Preorder startuje już 12 czerwca i znając życie, kopie rozejdą się w moment.

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s