* PLAYSTATION FANATYK VS GRYWALNIE_NONAME *

dnia

Mojemu kolejnemu rozmówcy nie można odmówić zaangażowania i konsekwencji w tym co robi – Insta, Facebook, YouTube oraz własna strona www, z autopsji wiem, ile czasu i wysiłku trzeba poświęcić, żeby to wszystko ze sobą spiąć. Jeśli chcecie się dowiedzieć o nim nieco więcej, zapraszam do sprawdzenia naszej rozmowy!

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp
Jestem Marcin, w Internecie kryję się pod nazwą Grywalnie – „NoName”. Mam 26 lat. Na co dzień pracuję, lecz samego miejsca pracy nie zdradzam w mediach. W związku z wykonywaną pracą powstała moja zamaskowana postać. Oprócz stałej pracy zajmuję się informatyką. W wolnym czasie realizuje zadania jako mobilna pomoc komputerowa. Trzeba zarabiać na hobby 😊

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Z tego pamiętam pierwsze gry ogrywałem na konsoli Nintendo Pegasus. Potem zacząłem grać na komputerze rodziców.

3. Co kolekcjonujesz?
Kolekcjonuję gry, figurki oraz edycje kolekcjonerskie i ich zawartość (steebooki, artbooki, litografie, pocztówki, mapy, soundtracki, mapy itp.)

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Gry i różne rzeczy związane z grami zbierałem do zawsze. Kolekcjonowaniem tak „zawodowo” zająłem się od 2013 r.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Nigdy nie robiłem dokładnych spisów tego co mam. Za każdym razem mnie to przerastało. Na pewno jest koło 110 figurek, 150 steelbooków, koło 500 gier.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Chciałbym stale powiększać kolekcję w miarę możliwości. Jedyny cel to móc bez problemu kupić kolejne edycje kolekcjonerskie.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Ciężko wskazać jedną rzecz. Na pewno jestem zadowolony, że udało mi się kupić edycję kolekcjonerską Far Cry 5 Hope County, For Honor, Assassin’s Creed Odyssey Pantheon. Nie mogę się odnieść do promocji, bo zazwyczaj kupuję wszystko na premierę.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Mam dużo gier, które są na górze mojej listy rankingowej. Każdą grę, w którą grałem posiadam w swojej kolekcji. Wiele razy w moim życiu zmieniały mi się rodzaje gier w jakie grałem. Łatwiej jest mi określić moje ulubione serie. 

Do nich na pewno zaliczę serie Call of Duty, Battlefield, The Sims 1 i 2 (w 3 i 4 grałem lecz to już nie jest to samo), Assassin’s Creed, Anno (te pierwsze części), SimCity, The Settlers, Age of Empires, GTA. Mogę tak wymieniać i wymieniać. Pojedyncze tytuły, które utkwiły mi w sercu to Twierdza Krzyżowiec, Pizza Connection 1, Black & White, World in Conflict, The Movies i wiele więcej. Podoba mi się w grach jedno. To, że z większością serii dorastałem od ich pierwszych części.

Jeżeli daną grę skończyłem to już do niej nie wracam. Nie przechodzę drugi raz gier, bo dla mnie mija się to z celem.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Nie wiem jak mam na to odpowiedzieć.

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Jestem zarówno graczem oraz kolekcjonerem. Moim zdaniem ciężko jest wejść w świat kolekcjonowania bez wiedzy na temat gier. Jednak te światy są podzielone. Są gracze, którzy grają i nie zbierają gier – sprzedają lub wymieniają. Są też tacy, którzy muszą mieć taką grę na półce. Jednak kolekcjoner czuje przywiązane do rzeczy jakie posiada w swojej kolekcji i cały czas myśli co by tutaj kupić i nie zbankrutować.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Te wszystkie z pytania nr 8.

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Moją najcenniejszą zdobyczą w kolekcji jest edycja kolekcjonerska Horizon Zero Dawn, którą na urodziny podarowała mi rodzina. Do cennych zdobyczy mogę zaliczyć figurkę z Dying Light 2 (374/1500, E3), figurkę Little Nightmares 2 (89/150) oraz figurkę z Assassin’s Creed (skok wiary, od Żony).

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
YouTube https://www.youtube.com/channel/UCzGSoXfb5WMuERYRqyyZYaA
Facebook https://www.facebook.com/Grywalnie
Facebook Grupa: https://www.facebook.com/groups/1790391381209705
Instagram https://www.instagram.com/grywalnie_noname
Strona https://grywalnie.pl

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i kupować z głową. Na pewno nie warto się zadłużać dla tego typu rzeczy. Nie kupujecie więcej niż możecie. Kupując okazy do Naszej kolekcji na premierę warto przeanalizować cenę. Często się zdarza, że dany produkt traci na wartości, bo jego cena była zawyżona. Jednak sporo jest takich, które potem zyskują. Cenę edycji, figurek kształtuje – tytuł gry, ilość wydanych sztuk, jakość wykonania, sukces danej gry oraz numerowanie.

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

2 komentarze Dodaj własny

  1. Anna Powaska pisze:

    Wypasiona kolekcja. Tez duzo zbieralam, plytki, pudelka, Wszystkie CD action od 98’… a potem przeprowadzki i tyle co mapa z wieska 1 zostala. Podziwiam!!

    Polubienie

    1. No nie da sie ukryć że robi wrażenie 😎

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s