PLAYSTATION FANATYK WYDAWNICTWO #10 – RESIDENT EVIL 1.5 PlayStation Fanatyk Edition

Ci, którzy są ze mną od jakiegoś czasu, a także Ci, których zainteresowała moja mała działalność wydawnicza, pamiętają zapewne mój pierwszy projekt w tej serii, mianowicie Resident Evil 2 Prototype aka Resident Evil 1.5.

Od tego czasu, minęło dwa i pół roku, a to co miało tak naprawdę być jednorazową akcją, przerodziło się w serię, która (tak przynajmniej mi się wydaje) budzi niemałe emocje z każdym kolejnym „odcinkiem”.

Tak się składa, że dzisiaj swoją premierę ma wydanie numer 10, wydanie, które dla mnie jest czymś specjalnym, czyś co chciałem zrobić już podczas tworzenia pierwszego projektu, a co nie doszło do skutku, oto przed Wami Resident Evil 1.5 PlayStation Fanatyk Edition!

O tym czym jest Resident Evil 1.5 pisałem już niejednokrotnie, więc po szersze wyjaśnienia odsyłam Was do mojej strony, gdzie znajdziecie obszerny artykuł na ten temat (wyszukiwarka znajduje się w stopce). Z kronikarskiego obowiązku wspomnę tylko, że jest to wczesna wersja tego co wszyscy znamy jako Resident Evil 2, która została „skasowana” przez Capcom, krótko przed planowaną premierą, a różnice obejmują bohaterów, historię, potwory czy lokację. Przejdźmy zatem do samego wydania, i tego co tak naprawdę zostało tutaj zrobione (a trochę tego jest).

Zaczniemy od samej „gry” — ponownie wykonałem projekt okładek, całkowicie odmienny od poprzedniego. Do tego doszła rozszerzona instrukcja, która zawiera min. opisy broni, wrogów, lokacji, bohaterów czy skrót historii (kilkanaście stron!).

Kolejnym elementem jest mapa Raccoon City, wraz z legendą, opakowana w czarną, kartonową tubę. Wymiary to 38×38 cm, a znaleźć na niej można oznaczenia, ponad 80 miejsc w RC, które fani serii mogą (a nie które wręcz muszą!) kojarzyć.

A skoro już jesteśmy przy rzeczach, które kojarzyć się powinno, to nie mogło tu zabraknąć fiolek z Virusem T oraz antidotum, które wykonałem własnoręcznie; karty dostępu Umbrella, wykonanej z PCV; emblematów Raccoon City Department oraz Umbrella Corporation (w formie naszywek).

Wisienką na torcie jest płyta bonusowa, która zawiera:
* Customowe menu mojego autorstwa (w końcu bycie programistą się do czegoś przydało :D)
* Kilkadziesiąt grafik koncepcyjnych
* Skany artykułów, z magazynów z przełomu 1996/1997 roku (np. Famitsu)
* Promocyjne klipy video
* 2 obrazy ISO z grą (+ emulator ePSXe) — Plain Vanilla Build, który oryginalnie trafił w ręce fanów oraz Magic Zombie Door, czyli spatchowane/grywalne wydanie PVB.
* Mój artykuł Na tropie Resident Evil 1.5 – Historia wielkiego wycieku
* Ebook „The Hunt For Resident Evil 1.5”, autorstwa Richarda Mandel’a

Wszystko zapakowane jest w czarny karton fasonowy z piankowym wypełnieniem, opatrzony jedynie minimalistyczną naklejką na rogu. Cały projekt powstawał przez ostatnie kilka miesięcy, a o jego istnieniu wiedziała jedynie garstka zainteresowanych tematem. Koniec końców powstało 5 egzemplarzy, każdy z nich oznaczony swoim numerem. Z racji, że limit jest jeszcze większy niż zwykle, postanowiłem tym razem nie rozdawać ich ot tak, tylko zrobić przy okazji coś dobrego. Wydania trafią do swoich przyszłych właścicieli tylko wtedy, kiedy wpłacą oni ustaloną wcześniej kwotę na konto fundacji zajmującej się bezdomnymi zwierzakami 🙂

Na koniec chciałbym podziękować kilku osobom, które w jakiś sposób pomogły mi podczas tworzenia tego wydania – Piotrek, Tomek K., Tomek F., Maciej – wielkie dzięki za wszystko!

Mam nadzieję, że się Wam podobało.
Do następnego!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Jeden komentarz Dodaj własny

  1. PSHunter pisze:

    Poprzeczkę postawiłeś sobie naprawdę wysoko, choć w Twoim wypadku podejrzewam że to stopień do kolejnych ambitnych projektów.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s