PLAYSTATION FANATYK WYDAWNICTWO #18 – Crisis Evil 2 [PlayStation 2]

Pierwszy projekt w 2022 roku, tak więc należałoby zacząć z wysokiego C, aby nadać pędu mojej małej fanowskiej działalności. Cóż nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was na krótką prezentację pierwszego (i mam nadzieję nieostatniego) projektu na PlayStation 2, oto Crisis Evil 2!

O grach z serii Resident Evil słyszał praktycznie każdy, tak samo, jak o tym, że są to gry z gatunku survival horror (w większości). Co jednak, gdyby spróbować przenieść świat wykreowany przez Capcom Division 1 na nieco inny grunt, jakim jest automatowy beat’em up.

Wszystko zaczęło się gdzieś w okolicy 2003 roku, kiedy to ekipa z Senile Team, opublikowała swoją grę — Beats of Rage, na system MS-DOS. Produkcja ta była hołdem dla klasycznej, chodzonej nawalanki od Segi — Streets of Rage. Co więcej, postanowili oni opublikować również silnik gry, tym samym umożliwiając innym chętnym tworzenie gier na jego podstawie (później znany jako OpenBOR), jedną z takich gier jest właśnie Crisis Evil 2.

Crisis Evil 2 zostało stworzone przez HarlemHero, z później przeportowane przez Neila Corletta. Jest to reinterpretacja klasycznej odsłony RE, w formie klasycznego beat’em up’a, w którym naszym zadaniem jest przeć od lewej do prawej i tłuc po mordach każdego napotkanego przeciwnika. Sama produkcja stara się trzymać najbardziej ikonicznych momentów z serii Capcomu, dając nam możliwość pokierowania Leonem lub Claire.

To, co może Was zastanawiać to to, dlaczego mówię o sequelu i co z pierwszą odsłoną. Cóż, wyjaśnienie jest dość proste — ani pierwsza, ani trzecia odsłona tego projektu nie zostały przeportowane na PlayStation 2.

Tym razem gra została umieszczona w DVD boxie z okładką przypominająca wydania NTSC, w którym znalazła się ulotka (uznałem, że jest zbyt mało materiału źródłowego na pełnoprawną instrukcję w takim rozmiarze), a który to został opatrzony moim własnym hologramem. Samą grę da się odpalić na konsoli z modchipem lub na emulatorze z odpowiednio skonfigurowanym pluginem emulującym napęd.

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

2 komentarze Dodaj własny

 1. NeoDante pisze:

  Hołli mołli:o?! #dej mnie to bał 😀
  Przecież to jest brakujące ogniwo w niejednej kolekcji 😀
  Lejesz miód na moje serce ❤️😈

  Polubione przez 1 osoba

  1. A to dopiero początek roku 😀

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s