* PLAYSTATION FANATYK VS MATT *

Kolejny tydzień, kolejny wywiad i tym razem coś dla fanów serii Gran Turismo.
Wywiad ten nie powstałby gdyby nie pomoc Łukasza z EpheGamingTeam, który skontaktował mnie z Matt’em, za co jestem niezmiernie wdzięczny! Zapraszam do czytania.

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Jestem Matt, mam 29 lat, prowadzę kanał na YouTube jako MattJ155, głównie tworząc filmy o Gran Turismo i Grand Theft Auto. Na co dzień pracuję jako SEO Manager dla firmy tworzącej oprogramowanie.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Moje najwcześniejsze wspomnienia z gry to oglądanie mojego starszego brata kiedy grał w jakąś grę wojenną na jego konsoli Sega Mega Drive. To było tak dawno temu, że nawet nie pamiętam dokładnie, która to była gra. Rok później dostałem swoją własną Mega Drive – model 2, a na rynku pojawił się kartridż 6in1, na którym na przykład miałem Sonic the Hedgehog i Streets of Rage. Pierwszą grą z tej składanki w którą grałem, była „Sega Soccer”, która została tu przemianowana na Italia ’90! Koniec końców, nigdy nie dowiedziałem się, dlaczego tylko tutaj nazywa się inaczej

3. Co kolekcjonujesz?
Kilka lat temu zacząłem kolekcjonować rzadkie rzeczy z Gran Turismo, gdyż zawsze by fanem tej serii, a widząc kolekcję Edwardv12, po prostu opadała mi szczęka. Nie miałem pojęcia, że było tak wiele wersji demo, wydań specjalnych i innych rarytasów, o których nigdy nie słyszałem, nie mówiąc już o graniu. Zbieram także wczesne buildy gier – sam fakt, że moje ulubione gry ewoluowały podczas ich rozwoju, uwielbiam widzieć rzeczy, które zostały zmienione lub całkowicie usunięte.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Rzeczy z Gran Turismo zbieram gdzieś od około ośmiu lat – teraz skupiam się na szukaniu tylko bardzo rzadkich przedmiotów, które pojawiają się raz na 57 lat …
Jeśli chodzi o płyty przedpremierowe, minęło chyba około pięciu lat odkąd kupiłem swój pierwszy egzemplarz – wczesną wersję projektu z serii Tony Hawk’s na PS3 i wciąż nie kupiłem sprzętu, aby go odtworzyć! Ups.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Szczerze mówiąc, nie jestem pewien. Nie jestem kolekcjonerem, który chce na przykład zdobyć każdy tytuł na PS1, jaki kiedykolwiek został wydany. Chodzi raczej rzeczy, które mnie naprawdę interesują. Sądzę, że można powiedzieć, że rozmiar nie ma znaczenia (Szkoda, że moja żona nie powiedziała tego samego).

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Oczywiście! Po stronie Gran Turismo wciąż brakuje kilku elementów do mojej kolekcji, takich jak:
Gran Turismo 3 Store Demo Volume 1 PCPX-96311
Gran Turismo 3 Replay Theater Autobacs PAPX-90207
Gran Turismo Mitsubishi Airtek Wersja próbna PAPX-90504
Gran Turismo Lupo Cup wersja PAPX-90508
Gran Turismo 4 Subaru Driving Simulator PCPX-96634
Gran Turismo 4 Online Public Beta SCUS-97436
i wiele więcej…..

Jest też bardzo wczesne demo Ridge Racer, które chciałbym wziąć w swoje ręce, mianowicie Grand Prix Ridge Racer PAPX-90001. Wydaje mi się, że był to jeden z pierwszych krążków wydanych na Sony PlayStation w Japonii, patrząc na numer seryjny. Kiedyś widziałem je na sprzedaż na aukcjach Yahoo, tyle, że to było z 5 lat temu i tylko ten 1 raz… Jeśli chodzi o przedpremierowe buildy gier to moim Świętym Graalem byłoby znaleźć przedpremierową wersję Grand Theft Auto 3. Mam inne płyty Rockstar w mojej kolekcji (około 11) . GTA 3 zawsze była moją ulubioną grą, gdy dorastałem. Po prostu byłem porażony tym co zobaczyłem, nigdy nie grałem w coś takiego. Dodatkowo gra zmieniała się tak bardzo w trakcie jej rozwoju, więc zagranie w nią było moim marzeniem.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Kiedyś udało mi się kupić ogromny zestaw promo kopii i wczesnych buildów gier od jednego dziennikarza growego, który sprzedał mi je gdzieś w okolicy £5 za sztukę, min. były tam Smuggler’s Run, Smuggler’s Run 2, czy Midnight Club (co dodatkowo wzbogaciło moją kolekcję gier od Rockstar).

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Mam wiele ulubionych gier, głównie z epoki PS1 i PS2. Jednakże, gdybym musiał wybrać piątkę, to byłyby to:
– Grand Theft Auto 3
– Soul Calibur 3
– Gran Turismo 2
– Dynasty Warriors 3
– Tekken 3

Wciąż gram w wiele gier z mojego dzieciństwa, chyba nawet częściej niż w gry z aktualnych konsol. Często gram w starsze gry nie tylko dla zabawy lub nostalgii, ale też dlatego, że muszę nagrać kolejny materiał na YouTube.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Zbieranie przedmiotów z Gran Turismo jest zawsze pełne niespodzianek. Kiedy zacząłem zbierać około sześć lat temu, nie miałem absolutnie pojęcia, ile wersji demo i specjalnych wydań różnych gier GT wydano. W rzeczywistości wciąż jest kilka elementów, których nie mam w mojej kolekcji i prawdopodobnie więcej niż jeszcze nie jestem tego świadomy!

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Rozpocząłem swoją przygodę jako gracz, gdzieś w wieku 4-5 lat z moją ukochaną Segą. Kolekcjonerem stałem się natomiast jakieś 17 lat później, głównie z powodu dem Gran Turismo, które bardzo chciałem mieć. Pomimo tej ewolucji, nadal granie w gry jest dla mnie najważniejsze, nie kupuję gier do kolekcji po to żeby zrobić z nich wystawkę na półce, z tego też powodu nie jestem aż tak pedantyczny jeśli chodzi o stan gier a cała scena kolekcjonerska mnie po prostu nie kręci tak bardzo. Gry zawsze były po to, żeby w nie grać.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Powiedziałbym, że moja kolekcja wczesnych buldów gier od Rockstar, a w szczególności dwie Smuggler’s Run i Midnight Club. Są dla mnie wyjątkowe, ponieważ zdobycie ich graniczy z cudem, więc tymbardziej niesamowite było dla mnie zdobycie wszystkich trzech płyt naraz i to dość wcześnie w mojej karierze kolekcjonera.
Jeśli chodzi o stronę Gran Turismo, prawdopodobnie powiedziałbym, że mój zestaw prasowy Gran Turismo 3 Le Mans jest jednym z moich ulubionych. Ponownie, jest to rzadki przedmiot – tak bardzo, że nigdy nie widziałem innej kopii w rękach innego kolekcjonera. Miałem oferty od moich kolegów kolekcjonerów, którzy chcieli go kupić, ale zawsze grzecznie odmawiałem.

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Oprócz tych, które wspomniałem powyżej, mam wersję beta Grand Theft Auto London, którą kupiłem niedawno. Wersja beta jakiejkolwiek gry od Rockstar jest niesamowicie trudna do zdobycia. Nie miałem jeszcze okazji jej sprawdzić dokładnie, ale mam nadzieję, że wkrótce znajdę na to czas.
13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?

Jestem YouTuberem od ponad 10 lat, więc zawsze było to najlepsze miejsce, w którym moi fani mogliby ze mną . Mam ponad 12 000 subskrybentów i ponad 17 500 000 wyświetleń, za co jestem niesamowicie wdzięczny, biorąc pod uwagę, że nie robię tego w pełnym wymiarze a tylko w ramach mojego hobby.
Poza tym mam stronę na Facebooku dla mojego konta YouTube, a także osobiste konta na Twitterze i Instagramie.
Youtube, Facebook, Twitter [@MattJ155]
Instagram [@matt_j_155]

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Jedną lekcją, którą dałbym innym kolekcjonerom, to mieć cierpliwość. 
Po prostu miej oko na strony takie jak aukcje eBay i Yahoo, poznawaj innych kolekcjonerów, którzy interesują się tą samą serią, co ty, jest duża szansa, że będą mieli własne wskazówki, gdzie można znaleźć określone przedmioty, a nawet mogą mieć kilka dubli na sprzedaż 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s