* PLAYSTATION FANATYK VS KAMIL *

O Kamilu dowiedziałem się od jego przyjaciela Damiana, który odezwał się do mnie z informacją, że jego przyjaciel zbiera konsole i fajnie by było gdybym przeprowadził z nim wywiad. No cóż, zapraszam do czytania 🙂

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.? 
Mam 36 lat, co wygląda całkowicie abstrakcyjnie gdy to sam to czytam, heh. W dużym skrócie zajmuję się wsparciem technicznym w branży poligraficznej. Wolne chwile wypełniam zajawkami związanymi z grami, motoryzacją i poznawaniem świata.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami? 
Pierwsze wspomnienia sięgają jeszcze dzieciństwa, podstawówki i klona Atari 2600, chwilę potem Amiga 500. Pamiętam doskonale klasyki jak „Cannon fodder”, „Settlers”, „Mortal Kombat 2” i inne, w które zagrywałem się z bratem i kolegą. Potem przez wiele lat miałem przerwę i jakieś PC. Konsolami zainteresowałem się dopiero gdy pojawiła się moja córka. Kupiłem „jej” 😉 Nintendo Wii, który byłem zafascynowany.

3. Co kolekcjonujesz?
Przede wszystkim konsole, akcesoria do nich lub z nimi związanych. W dalszej kolejności gry na konsole, mam sporo wydań elektronicznych, raczej nie szukam figurek. Daleko dalej gry retro PC, wyłącznie w kartonowych pudełkach.

4. Jak długo kolekcjonujesz? 
Gry zawsze się przewijały gdzieś wokół mnie, czytałem o nich interesowałem się itp. Gdybym jednak miał określić kiedy zacząłem zbierać.. około 3,5 roku temu skupiłem się na konsolach.

5. Jak duża jest twoja kolekcja? 
Obecnie mam 21 konsol stacjonarnych, 12 handheldów i jeden retro laptop, kilkadziesiąt gier, niezliczoną ilość kontrolerów i akcesoriów.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Nie mam żadnych. Zbieram da samej frajdy posiadania. Czy sprzedam? Już raz miałem taki pomysł, jednak spotkał się ze zdecydowaną dezaprobatą ze strony mojej piękniejszej połowy i córki. W całym czasie zbierania sprzedałem tylko jedną konsolę. Zbiór jest spory, ładnie wygląda w salonie. A i pograć można 😉

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal? 
Były takie dwa, obydwa ważne. Pierwszy to niespodziewany prezent od mojego bliskiego kolegi Maćka. Na firmowym spotkaniu gwiazdkowym podarował mi starego Nesa wraz ze złotym kartem Zeldy II. Byłem całkowicie wniebowzięty. Macek jak to czytasz – high five!
Innym razem znalazłem człowieka z sąsiedniego miasta, który oferował (chyba) Gameboya color. To niesamowita historia. Zapytałem czy zgodzi się na wymianę na tablet, który akurat chciałem sprzedać. Pogadaliśmy chwilę i okazało się że ma inne konsole na sprzedaż bo pozbywa się kolekcji. Umówiliśmy się, że za tablet dostanę N64. Logistycznie rozegraliśmy to tak, że miał przywieźć swoją konsolę przy okazji do pracy mojej dziewczyny i tam odebrać tablet, ponieważ ja byłem poza miastem. Jakie było moje zaskoczenie, gdy oprócz N64 dostałem GB advance, GB color, kilkanaście kartów z grami do nich i pokrowce. Serio, stałem oniemiały… Henryk – Nie zaponę tego nigdy!

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz? 
Lubię wracać do klasyki. „Red alert 2”, „Silent hill” „Carmageddon” stare „Need fr speed”. Łatwo mnie uwieść (o ile to dobre określenie) sentymentem. Do nowszych gier raczej nie wracam gdy je skończę, jedyny wyjątek jaki pamiętam to „Breath of the wild”

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”? 
Trudna sprawa. Pamiętam jak pochłonęła mnie gra „Dave mirra freestyle BX”, taki Tony Hawk na Bmxie. Natka podpowiada że „Advenure Island” na Nesa, ale to chyba znane. „Mario is missing” – RPG z Mario, też jest czymś w co warto zagrać. „Ecolibrium” – kreowanie świata z wglądem do genetyki itp. (PS Vita).

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami? 
Bliżej mi do kolekcjonera tak myślę. Nie mam wiele czasu na granie ze względu na pracę, jednak zawsze w plecaku mam jakąś konsolkę żeby pograć w hotelu. Mam wrażenie że to naturalne zjawisko wśród graczy, każdy z nas dorasta i zmieniają się priorytety ale fascynacje pozostają. Gdybym kiedyś nie był graczem, to dziś pewnie bym nie jarał się konsolami 😉

11. Twoje ulubione gry w kolekcji? 
Tu trzeba by rozgraniczyć w co najbardziej lubię grać, a z czego jestem najbardziej zadowolony jako element zbioru. W pierwszym Przypadku to pewnie Wiedźmin i kolekcja Forza, oraz gdy z serii Zelda. W drugim zaś Resident evil na Gamecube, Golf z gametrack na PS2, Złota Zelda NES, trudno wymienić jeden hahaha 😀

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji? 
Trudno powiedzieć. Myślę tu o kontrolerze Ultraracer 64 do N64 (kontroler do gier samochodowych w stylu sterowanych samochodów z czasów PRL) i pewnie kierownica Logitech dedykowana do Gamecube. Może też zapakowany w pudełko kompletny zestaw Terminatora (klon Pegazusa). Na pewno warto wspomnieć o radiu i dyktafonie do Gameboya Color.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych? 
Nowo zdobyte zabawki wrzucam na instagram, zachęcam do odwiedzenia #presstart.pl

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Zdecydowanie życzę wytrwałości, serio. Pewnie gdybym sprzedał moją kolekcje jak zamierzałem to dziś bym żałował. Myślę że warto mieć kogoś kto pomaga, choćby dobrym słowem. Każda, nawet najmniejsza, nowa rzecz cieszy. Wg mnie liczy się wsparcie, dzięki Natka i Gabi, i jakiś świr, który pomaga się nakręcać, (Panie Damian).
Pozdrowienia dla wszystkich, w każdym z nas jest dzieciak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s