Porządek może mieć każdy, tylko geniusz panuje nad chaosem.

Tym tekstem ala Paulo Coehlo chciałbym zacząć dzisiejszy wpis na temat katalogowania gier w naszych kolekcjach.
Co jakiś czas dostaje wiadomości lub widzę powtarzające się posty na grupkach kolekcjonerskich o najlepszy sposób na skatalogowanie i śledzenie kolekcji gier. Rozwiązań jest multum, od gotowych arkuszy Excelowych, przez dedytkowane strony www po aplikacje mobilne na iOS/Android.

Osobiście używam jakieś starej wersji softu w wersji na PC od Collectorz.com (aktualizacje aplikacji są płatne ale na szczęście baza danych jest online tak więc #cebula) i do tej pory w ich bazie znalazłem 90% tego co potrzebowałem (okładki, gry per platforma itp.). Dodatkowo każdą z pozycji możemy opisać używając setek różnych parametrów po których później możemy filtrować nasze listy. Jako, że nie wymagam od tego typu softu nic wielkiego (nawet to co aktualnie używam teraz jest grubo ponad moje potrzeby) to ostatnio pomyślałem, żeby sobie napisać oskryptowany arkusz Excela z panelem dodawania kolejnych gier – może w końcu się do tego zbiorę jeśli znajdę motywację.

A wy prowadzicie jakiś spis swojej kolekcji? Jeżeli tak to dajcie znać w komentarzu jakie rozwiązanie wybraliście i dlaczego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s