O tym w co ostatnio grałem, słów kilka – The Awesome Adventures of Capitan Spirit.

Wiele razy podkreślałem na blogu fakt, że Life is Strange jest dla mnie jedną z najlepszych gier ostatnich lat Z tym większą niecierpliwością czekam na część 2 od DONTNOD, jednak zanim to nastąpi mamy możliwość zagrania w darmową grę The Awesome Adventures of Capitan Spirit. W grze wcielamy się w postać Chrisa, chłopca z ogromną wyobraźnią, ubranego w maskę (swoją drogą namalowaną na twarzy) i kostium złożony z pomalowanej tektury i peleryny. Od samego początku zanurzamy się w świat w fantazji naszego superbohatera, która daje mu siłę, odwagę i moce telekinetyczne, pomagające mu odreagować syf w jakim przyszło mu żyć… Jaki syf? Mama Chrisa nie żyje a jego ojciec pijaczura całymi dniami przesiaduje na fotelu oglądając mecze i obwiniając syna o śmierć jego ukochanej. Chris tworzy swoje własne historie podczas codziennych zajęć np. włączenie prądu to wyprawa do ciemnej krainy w piwnicy gdzie czeka demon którego trzeba pokonać, a ulepiony bałwan na podwórku jest wysłannikiem największego przeciwnika – Mantroida. Podczas gry mamy do wykonania szereg misji jak np. skompletowanie stroju, praca nad celnością (rzucając śnieżkami) czy znalezienie ukrytego skarbu. Wszystko to prowadzi do walki ostatecznej i konfrontacji z naszym antagonistą.
Nie będę się tu rozpisywał o wadach i zaletach bo w zasadzie można by tu po prostu przeklepać je z mojej recenzji Life is Strage. To co musicie wiedzieć to to, że w krótkiej produkcji zawarto więcej emocji niż w niejednej długiej grze.
Poza samą rozgrywką, docenić należy soundtrack (jak zawsze) oraz fakt, że twórcy poprawili odrobinę swoj silnik na którym działa gra (i zapewne będzie działało Life is Strange 2).

// Ciekawostka : Twórcy poinformowali, że decyzje podjęte w TAACS będą miały wpływ na rozgrywkę w Life is Strange 2, choć sam Chris nie jest główną postacią w nadchodzącej grze.//

Osobiście polecam wszystkim sprawdzenie tej produkcji, krótka lecz naprawdę treściwa i w dodatku za darmo #cebula. Mam nadzieję, że Life is Strange 2 będzie w stanie tak samo oddziaływać na gracza jak ten krótki wstęp czy rewelacyjna część pierwsza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s