* PLAYSTATION FANATYK VS RETRO.GAMER.GUY *

Część z Was zapewne pamięta jeden z pierwszych wpisów z tego cyklu, którego bohaterką była Retro.Gamer.Girl. Skoro powiedziało się A to czas powiedzieć B – oto przed Wami jej druga połowa Retro.Gamer.Guy. Niesamowici ludzie i niesamowita kolekcja. Zapraszam do czytania!

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Poza Retro Gamer Guy jestem znany jako Beau 🙂 Mam 34 lata i obecnie pracuję w branży IT. Wcześniej byłem związany z branżą Home Entertainment / Audio Visual.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Moje najwcześniejsze wspomnienie sięga czasów przedszkolnych. Musiałem mieć wtedy około trzech lub czterech lat. Mieliśmy szczęście mieć tam komputer. Nie pamiętam, w jaką grę grałem, ale podczas drzemki, gdy wszystkie inne dzieci spały, siedziałem tam na komputerze, grając w gry. Mniej więcej w tym samym czasie moi rodzice kupili Nintendo NES. Nie mieliśmy wielu gier, ale pamiętam granie w Super Mario Bros, Duck Hunt cz Kung Fu. Moja ciocia miała Legend of Zelda, więc zawsze grałem w nią, kiedy wpadałem w odwiedziny.

3. Co kolekcjonujesz?
Nie zbieram tzw. full setów, jednak aktywnie zbieram wszystkie gry na wszystkie konsole PlayStation (te, które lubię) oraz Sega Mega CD, jeśli mogę je zdobyć we właściwej cenie.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Od około 13 lat. Nie mam wiele z mojego dzieciństwa, ale kiedy @retro.gamer.girl i ja spotkaliśmy się i zdaliśmy sobie sprawę, że łączy nas ta sama miłość do gier wideo, to nasza pasja dosłownie eksplodowała. Od 2005 powoli gromadzimy gry i konsole, a przez ostatnie 5 lat naprawdę zaczęliśmy poświęcać się kolekcjonowaniu.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Około 1800 gier na 35 systemów, 5 telewizorów CRT, 2 LCD, 3 Pinballe i 2 automaty arcade. Rzeczywistej liczby posiadanych konsol i ich wariantów nie jestem w stanie podać.. i trochę mnie to przeraża 😀

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Tak jak wspominałem, nie chcę zbierać pełnych setów, ale jest mnóstwo tytułów, które wciąż poszukuję na PSX i Mega CD. Chciałbym także zdobyć więcej gier i filmów UMD. Jeśli chodzi o hardware to poszukuję białej PSX SCPH-5903 Video CD w boxie. Mam egzemplarz bez boxa, ale nie jest w idealnym stanie. Wraz z nią na mojej liście jest nowa PSX SCPH-1002 PAL i Sega Mega CD 1 PAL w boxie.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Najlepszym stealem musi być mój egzemplarz PSX SCPH-5903 Video CD PS1 za 45$ z chińskiej witryny typu „kupię/sprzedam”. Jest nieco podniszczona, ale udało mi się ją przywrócić do oryginalnego białego koloru. Większość innych steali miała miejsce podczas moich podróży do Japonii. Gdy znajdziesz takie dobroci, jak kontroler PS1 Dual Analog, japoński, czarny kontroler NegCon lub konsolę PSX SCPH-1000 za 3 dolary, to całkiem niezłe uczucie!

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Oh wow, gdzie mam zacząć! Muszę skupić się na PSX, ponieważ jest to moja ulubiona konsola. W żadnej konkretnej kolejności i nie wymieniam ich wszystkich! Red Alert, Ace Combat, Carmageddon, Cool Boarders, Tony Hawk, Destruction Derby, Doom, Duke Nukem, Time Crisis, Metal Gear Solid, MK3, Tekken 3, Need for Speed, Ridge Racer Type 4, Silent Hill, Total NBA 97, Seria Wipeout, Twisted Metal World Tour – Myślę, że są znane dla większości osób 🙂

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Pierwszą z nich jest Demolition Man na 3DO, która jest zupełnie inna od wersji na inne konsole. Posiada poziomy przeznaczone do light gun’a, FMV i niesamowitą ścieżkę dźwiękową. Prawdopodobnie jestem stronniczy, ponieważ uwielbiam ten film, ale zdecydowanie spóbojcie jeśli będziecie mieli okazję.
Druga gra to to Sol-Feace na Sega Mega CD. To futurystyczny shmup, który miał dość ograniczony release, ponieważ pojawił się tylko w regionach PAL na Mega CD. Ameryka miała szczęście otrzymać ją na Segę Genesis, a wcześniej wyszło jeszcze japońskie wydanie na komputer Sharp X68000. 
Trzecia na liście to kolejny shmup o nazwie Parodius, który został wydany na wielu platformach. Miłośnicy gatunku będą dobrze wiedzieli o jakiej grze mówię, ale jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tą szaloną, horyzontalną strzelanką, zrób sobie przysługę i zobacz „Sexy Parodius” na YouTube 🙂

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Powiedziałbym, że jestem obojgiem i nie sądzę, żeby między nimi była jakaś wyraźna granica. Pasja zbierania pochodzi z grania w gry, które kochasz! Na pewno nie zamierzam zbierać gier, które mi się nie podobają. Jednak mówiąc to muszę przyznać, że mam na półce crapowate gry, które kupiłem w jakichś zestawach, które najprawdopodobniej pozostaną na półce!

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Moją ulubioną grą jest Metal Gear Solid na PSX, to czysta perfekcja! Następne w kolejce to moje „guilty pleasure” , takie jak Pepsi Man, Crazy Taxi czy Destroy all Humans. I na koniec coś, czego większość ludzi nie wie – jestem wielkim fanem Guitar Hero na PS3 oraz COD: COD3, MW, MW2, WaW i najnowszej WW2: D

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
To musi być PSX 10 Million Edition . Jeden z zaledwie 300 na świecie, które zostały rozdane jako nagrody w celu upamiętnienia sprzedaży 10 milionów sztuk. Moja konkretna sztuka została wygrana przez młodego dzieciaka w Południowej Afryce w latach 90-tych. Zajął drugie miejsce w konkursie Mortal Kombat 3 w swoim lokalnym centrum handlowym.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
Tylko na instagramie @retro.gamer.guy (https://www.instagram.com/retro.gamer.guy/), ale @retro.gamer.girl ma również kanał YouTube i od czasu do czasu tam się pojawiam 🙂https://www.youtube.com/retrogamergirl.

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Moja rada to rozmawiaj z innymi kolekcjonerami! Nie tylko spotkasz niesamowitych i dobrze poinformowanych ludzi, ale będziesz mógł handlować i uzyskać lepsze oferty za pośrednictwem tych społeczności, a nie kupować gry po szalonych cenach na eBayu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s