* PLAYSTATION FANATYK VS GUNDAMRUSS GAMING *

Ponownie wracamy do Australii, tym razem miałem okazję pogadać z Rustym. Zapraszam do czytania.

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Nazywam się Russel ale wszyscy wołają do mnie Rusty. Mam 30 lat lub jak wolę to nazywać 30 level. Aktualnie pracuje jako manager sklepu dla jednej z większych sieci domów towarowych.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Moim najwcześniejszym wspomnieniem jest to kiedy ogrywałem cudowne Abes Odyssey na PlayStation 1 razem z moją ciocią. Wszystko związane z tą grą jest po prostu magiczne i każdy powinien zagrać w ten klasyk.

3. Co kolekcjonujesz?
Głownie gry na PlayStation 3, PlayStation 4, DualShocki 4 oraz gry z serii Gundam.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Na serio kolekcjonuję ok 12 lat i jak do tej pory nie znudziło mi się to ani trochę.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Aktualnie jest to ok. 1500 gier, głownie na konsole z rodziny PlayStation. Posiadam również sporo gier na konsole Nintendo czy Xbox.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Na ten moment mam 3 główne cele: zebranie wszystkich gier na PlayStation 3; zdobycie każdego wariantu DualShock 4; posiadanie wszystkich gier z serii Gundam.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Przez lata miałem wiele okazji które mógłbym nazwać stealami, największym jednak był chyba zakup premierowej wersji Final Fantasy 7 za 5$. Choć nie wydaje sie to niczym nadzwyczajnym to tutaj w Australii FF7 potrafi sprzedawać się za ok 100$. Podobnie udało mi się zdobyć Chocobo Racing za 10$.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Ulubionymi grami są na pewno FInal Fantasy 9, Streets of Rage 2 czy Crash Team Raging. Nie było roku w moim życiu w którym nie wróciłbym do którejkolwiek z tej listy.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Grą, którą polecam wszystkim jest zdecydowanie Heart of Darkness na PlayStation 1. Myślę, ze sporo osób mogło pominąć tą perełkę. Na obecne generację warto wspomnieć o Toukiden Kiwami i Dragon Quest Builders – świetnie bawiłem się grając w obie.

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Myślę, że jestem zarówno kolekcjonerem jak i graczem, jednak można bardzo łatwo oddzielić te dwie kategorie. Kolekcjonowanie gier mógłbym porównać choćby do kolekcjonowania sztuki gdzie dąży się do tego aby posiadać unikaty czy rzeczy z którymi wiąże nas jakaś nostalgia. Wszystko to sprawia naprawdę sporo frajdy. Typowy gracz nie przywiązuje wagi do takich rzeczy, ogrywa gre i wymienia ją lub sprzedaje. Ja łączę te dwa światy, z jednej strony gram w gry które chce, z drugiej zaś kupuję również te w które zapewne nigdy nie zagram.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Jestem wielkim fanem wyścigów i gier rpg. Moimi ulubionymi seriami są Gran Turismo, Project Gotham Racing, Final Fantasy, Star Ocean, Dragon Quest oraz YS. Wybieranie tych ulubionych jest naprawdę ciężkie bo każdego roku odkrywam kolejne które mogłby bez wątpienia dołączyć do tej listy.

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
StarCraft 64, kompletne w boxie z papierami. Gra na Nintendo 64 która wyszła jedynie w Australii.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
Tak! Prowadze np. stronę na facebooku czy kanał na YouTube.

Youtube 
https://www.youtube.com/user/gundamruss

Instagram 
https://www.instagram.com/gundamruss.gaming/

Facebook
https://www.facebook.com/Gundamrussgaming

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Moją główną radą dla innych kolekcjonerów będzie to abyście nie pozwolili aby kolekcjonowanie pochłaniało wszystkie wasze pieniądze i stało się głównym wydatkiem w waszym życiu. Szukajcie okazji i nie przepłacajcie tylko z powodu chęci samego posiadania, przy odrobinie szczęścia i szukania znajdziecie coś pewnie taniej. Sam rzadko kupuję gry na premierę jako, że jest tyle rzeczy, które chciałbym posiadać w swojej kolekcji, że spokojnie mogę poczekać aż ceny nowych gier spadną do akceptowalnego poziomu. 
Na koniec – zawierajcie przyjaźnie z innymi kolekcjonerami i wspólnie twórzcie społeczność graczy/kolekcjonerów!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s