O tym w co ostatnio grałem słów kilka – Life is Strange Before the Storm: Farewell.

Odcinek pt. „Farewell” dostępny był dla tych, którzy zakupili wersję deluxe gry. Czwarty, bonusowy odcinek pokazujący nam ostatnie chwile Chloe i Max. Choć był to bonus do wydanego prequela to stanowi on tak naprawdę esencję tego co dostaliśmy w Life is Strange. Nie będę się tutaj rozwijał o technicznych aspektach gry bo nie ma tutaj niczego odkrywczego w stosunku do całości i możecie o tym poczytać w dowolnej recenzji całej gry. Wracając do sedna, znowu zobaczymy Max i Chloe, jednak tym razem cofamy się do przeszłości, do momentu na kilka chwil sprzed wyjazdu Max do Seattle, kiedy to pomagamy, uporządkować rzeczy w pokoju Chloe, wygłupiając się od czasu do czasu. Sielanka, która jak wiemy od samego początku, nie zakończy się happy endem gdyż Max musi powiedzieć swojej najlepszej przyjaciółce o tym, że ją opuszcza z powodu przeprowadzki.. W krótkim odcinku dostajemy tonę momentów, które dają nam głębsze zrozumienie tego co łączyło dwie przyjaciółki, choćby obserwując ich wspólną zabawę w szukanie skarbu zakopanego przed laty gdzieś w ogródku Chloe.
Deck Nine pokazało tym którzy grali w pierwszą odsłonę Life is Strange to co do tej pory musieli sobie dopowiadać. Wszystko tutaj jest takie jak być powinno, krótka lecz naprawdę napakowana treścią historia.

Plusy
– Max & Chloe
– Historia
– Hannah Telle i Ashly Burch

Minusy
– Odcinek „bonusowy”

Podsumowując, te kilkadziesiąt minut gry to jedno z najbardziej emocjonalnych przeżyć w grach jakie dane mi było ostatnio doświadczyć. Jeśli pierwsza odsłona LiS była dla Ciebie czymś więcej niż kolejną grą to jeśli jeszcze jakimś cudem tego nie zrobiłeś to polecam zakupić i ograć, sam tymczasem wracam do niecierpliwego oczekiwania na Life is Strange 2 od DONTNOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s