O tym, w co ostatnio grałem słów kilka – Shovel Knight.

Nostalgia – słowo klucz do całej reszty tego tekstu. Gra od Yacht Club Games to czysta podróż w czasie gdzie królowały pikselowe side-scroll’ery, i chociaż dzisiaj tak naprawdę 70% gier indie prezentuje podobny styl, to właśnie Shovel Knight wybija się ponad poziom ich wszystkich.

Jak wskazuje tytuł, sterujemy rycerzem z łopatą, który przemierza kolejne poziomy, ubijając kolejnych bossów aby uratować swoją ukochaną – Shield Knight. Mechanika gry wydaje się bardzo prosta, jednak YCG nawet tak prosty aspekt doprowadzili do perfekcji, każdy poziom jest inny – dzień, noc, woda, lód, a każdy boss jest unikatowy i wymaga innej techniki aby go pokonać. Idąc od lewej do prawej zbieramy kolejne błyskotki stanowiące tutejszą walutę, którą równie prosto co zdobyć, możemy stracić. Podobnie jak w grach serii Souls tracimy część naszych skarbów i aby je odzyskać musimy udać się do miejsca naszego zgonu. Gra posiada dodatkowo drobne elementy RPG jak ulepszania ekwipunku czy dodatkowe ataki, które możemy zakupić za uzbieraną walutę.
Wisienką na torcie jest fakt, że wszytkie DLC, które wyszły po premierze gry zostały udostępnione za darmo wszystkim posiadaczom kopii.

Plusy
– Dopracowana 8-bitowa grafika
– Różnorodne poziomy
– Bossowie
– System umierania i checkpointy à la Souls
– Poziom trudności
– NOSTALGIA
– Wsparcie twórców
– Ścieżka dźwiękowa

Minusy
– Nie widzę takowych

//Ciekawostka – w wersji na PS4 możemy powalczyć z postacią Kratosa i otrzymać specialną zbroję za jego pokonanie./

Jeżeli lubicie gry typu Mega-man i tęsknicie za starymi czasami to Shovel Knight jest idealną pozycją dla Was, dodatkowo warto wspomnieć, że Yacht Club Games ciągle rozwijają swoją pozycję, a każda aktualizacja jest udostępniania dla posiadaczy gry za darmo (w ostatniej np. otrzymaliśmy tryb COOP!).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s