* PLAYSTATION FANATYK VS RETRO LICKER *

Wracamy z wywiadami! Ostatnio postanowiłem poprzypominać się kilku osobom o zaległe wywiady jak i zaprosiłem kolejnych kolekcjonerów co mam nadzieje zaowocuje większą ilością wywiadów w tym szarym, jesiennym okresie 🙂
Nie przedłużając przed Wami Chris! Zapraszam do czytania!

Zapraszam do czytania!

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Nazywam się Chris, jestem dzieckiem w ciele 31-latka. Pracuję na własny rachunek jako artysta.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Moja najwcześniejsza wspomnienie związane z grami datuję gdzieś na 92/93 rok. Na święta moi rodzice podarowali mi dwa zestawy, jeden z Segą Megadrive i drugi z Nintendo Gameboy. Megadrive trafił do mnie z Sonic 1, Sonic 2, Sonic Spinball, Bart Simpson Vs Space Mutants, Mega Games 1, natomiast do Gameboya dostałem Bubble Bobble i kartridżem 40 w 1, który był zawierał takie klasyki jak Tetris, Space Invaders i tak dalej. Jako 4/5 letni chłopiec na początku lat 90. nie wiedziałem nawet o istnieniu czegoś takiego jak gry wideo. To był naprawdę magiczny moment. Nie pamiętam dokładnie, w którą grałem jako pierwszą, ale były one ze mną przez lata. Kiedy dorastałem, nie mieliśmy wielkich pieniędzy, więc te kilka gier było moim życiem. Nadal kocham je wszystkie po dziś dzień i wciąż posiadam konsole, które dostałem od moich rodziców w 1992 roku, obie nadal działają świetnie i są wyjątkową częścią mojej kolekcji.

3. Co kolekcjonujesz?
Szczerze mówiąc, to jest niewiele rzeczy których nie zbieram, i nie chodzi tylko o gry wideo. Jeśli coś mi się podoba, to kupuję, jeśli naprawdę mi się podoba, kupuję jeszcze więcej. Mogą to być stare zabawki, dziwne i niepowtarzalne rzeczy, gry wideo, merchandising growy, naklejki, breloki do kluczy, plakaty.
Mam gry na konsole, których nawet nie posiadam, około 50-100 koszulek związanych z grami, ba w mojej szafie znajdę nawet zdecydowanie zbyt wiele par skarpet tylko dlatego, że mają na sobie Pac-mana!

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Dosłownie całe moje życie, nawet jeśli nie było to zamierzone. Moja matka była trochę zaniepokojona moimi tendencjami do gromadzenia rzeczy. Niektórzy nazwaliby to materialistycznym, ale całkowicie się nie zgadzam. Jestem bardzo sentymentalny i nostalgiczny w tym co robię. Kiedy stałem się nastolatkiem, moi rodzice przyszli do mnie z gadką, o której większość ludzi nawet by się nie przejmowało (nie nie gadają o ptakach i pszczołach), ale z rozmową, w której przychodzą do ciebie i proszą cię o pozbycie się zabawek z dzieciństwa i gier. Powiedziałem „nie”, a oni uszanowali to, więc teraz, jako dorosły, wciąż mam wszystkie zabawki i konsole z dzieciństwa i absolutnie to uwielbiam, mogę dzielić się nimi z moim synem i uczyć go o bogatym dziedzictwie Lata 90., bo spójrzmy prawdzie w oczy, większość dzisiejszych zabawek to śmieci, nawet jeśli mu się je znudzą to, nadal je zatrzymam i może kiedyś będę mógł pokazać je wnukom i uczyć ich o latach 90., chociaż prawdopodobnie nie będzie to ich obchodziło, ponieważ będą zbyt zajęci kombinezonami antygrawitacyjnymi lub czymkolwiek haha.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Moja kolekcja jest zbyt duża (ale jednocześnie niewystarczająco duża i cały czas rośnie), wypełnia cały dom. Na każdej powierzchni są modele i figurki, na każdej ścianie są zdjęcia i plakaty. Jedyną rzeczą, na której nic nie ma, jest sufit. Nawet na każdym stopniu schodów coś leży. Jestem pewien, że stracę depozyt zabezpieczający w moim domu a w ścianach jest prawdopodobnie wbitych ponad 100 gwoździ. Kiedy kolekcja staje się zbyt duża, muszę wybrać coś do przeniesienia na poddasze, aby zrobić miejsce na nowy przedmiot i jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia dla kolekcjonera. Oprócz moich rzeczy moja żona ma własne kolekcje , jak i również mój syn, tak więc jesteśmy dosłownie grupą pokręconych zbieraczy.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Nie wydaje mi się żebym miał jakieś określone cele związane ze zbieraniem, nie jestem zainteresowany zbieraniem każdej gry na Megadrive, jaka istnieje, ani nic takiego – nie mam na to ani pieniędzy ani miejsca. Poza tym nie lubię zbierać w taki sposób jakby to była praca w której nie odpocznę dopóki nie zbiorę pełnego zestawu. Będę tylko kolekcjonował to, co lubię, dopóki nie zostanę zmiażdżony przez statuę Tomb Raider naturalnych rozmiarów lub coś głupiego haha. Gdybym rzeczywiście miał pieniądze, byłbym to naprawdę niebezpieczne bo pewnie kupiłbym wszystko! i mam na myśli dosłownie wszystko!

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Uwielbiam okazję! Bo kto ich nie lubi? Myślę, że jednym z moich ulubionych steali udało mi się ustrzelić na Ebayu, zdobyłem wtedy bardzo rzadką kurtkę z Sonica z 1992 r., którą otrzymali tylko pracownicy firmy Sega, którzy pracowali nad Sonic 2. Wcześniej widziałem je w cenach rzędu 250-1000 GBP, jednak za moją zapłaciłem ok. 60 GBP i to w naprawdę przyzwoitym stanie! Nie noszę jej, po prostu wisi na przedniej części mojej garderoby i uwielbiam na nią patrzeć codziennie.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Istnieje wiele serii gier, które absolutnie uwielbiam i do których zawsze wracam i zakochuję się w nich od nowa. Metal Gear Solid jest jedną z nich.
Z przyjemnością w nią grałem przez ostatnie 20 lat, dorastałem z nią.
Zawsze kochałem grę Sonic The Hedgehog, przez co wracam i gram w Sonic 2, ponieważ mam takie miłe wspomnienia z grania w nią jako dziecko. Szczególnie podoba mi się to, kiedy wypuszczają nowoczesny spinoff starej gry, tak jak to zrobili z Sonic Mania, lub nawet kiedy przerabiają ją całkowicie, tak jak to było z Crash lub Spyro.

9. Jaki byłby według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Jedną z moich ulubionych gier za dzieciaka była gra na Segę Saturn, która nazywała się Dark Saviour, była absolutnie niesamowita i jestem prawie pewien, że większość ludzi nawet o niej nie słyszała.

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
Zbieranie gier wideo i granie w gry wideo to dwa całkowicie odrębne hobby. Jestem zdecydowanie zarówno graczem, jak i kolekcjonerem. Czasami przechodzę przez okres kiedy niczego nie kupuję i po prostu koncentruję się na graniu zaległości, a innym razem wpadam w zakupowe szaleństwo i nie gram zbyt wiele.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Ta kwestia jest ciągle płynna bo z jednej strony zawsze będę mieć moją ulubioną, jak Metal Gear Solid, nawet jeśli nie gram w nią kilka lat. Z drugiej jednak ciągle pojawiają się nowe gry i bardzo szybko zostają dodane do mojej listy ulubionych gier jak np. Days Gone. Moją najnowszą „ulubioną” grą jest Hollow Knight.

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Niektóre z moich przedmiotów nie są rzadkie lub nie uważam ich za rzadkie. Inne przedmioty są wręcz pospolite, ale są podpisane, co czyni je rzadkimi, tak więc znajdę kilka które można podpiąć pod kategorię „rzadkich okazów”.
Wspomniana wcześniej kurtka z Sonica z 1992 roku przekazywana tylko pracownikom Segi, japońska edycja kolekcjonerska Metal Gear Rising, która jest bardzo imponująca i dość rzadka, szczególnie w tym kraju, podpisane kopie Mario Odyssey, Zelda Breath of the Wild, The Last of Us i Uncharted 4.

Nie związane z grami, ale mam podpisaną płytę Nirvana, która z oczywistych powodów jest niezwykle rzadka i kosztuje aktualnie fortunę.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
Tak, mam kilka linków do mediów społecznościowych, które niedawno udało mi się ogarnąć, stworzyłem także kanał na Youtube ale nie ma tam jeszcze nic, ponieważ wciąż jestem w trakcie przygotowywania oraz czekam na animację z moim logo. Obecnie staram się uzyskać 100 subskrybentów, aby uzyskać niestandardowy adres URL.

Facebook: http://www.facebook.com/RetroLicker/
Twitter: http://www.twitter.com/RetroLicker/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC9R-ueAJsT1kfk6qSN2S9Lw

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Nie zaczynaj zbierać; zrujnuje Ci to całe życie……
Żarty, zbieranie jest najlepszą rzeczą na świecie; bez względu na to, co gromadzisz, jest to świetna zabawa, a dodatkowo np. na Instagramie poznałem naprawdę sporo dobrych przyjaciół, którzy mają takie same zainteresowania jak ja. Zbieranie jest jednym z tych hobby, które jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie, zawsze możesz sprzedać i nadal odzyskać swoje zainwestowane pieniądze. Czasami musisz uważać na swoje wydatki aby nie wpakować się w kłopoty finansowe. Sam wiem, że to bardzo uzależnia, ale czasami po prostu muszę porozmawiać sam ze sobą np. gdy coś jest droższe niż mój czynsz i powstrzymać się od zakupu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s