* PLAYSTATION FANATYK VS ALON *

Nie zwalniam tempa. Tym razem udało mi się przepytać mojego przyjaciela, kolekcjonera prosto z Izraela. Oto przed Wami Alon.

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Hej Kuba! Nazywam się Alon, mam 25 lat i mieszkam w Izraelu. Od 3 lat pracuje jako QA Tester.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Najwcześniejszym wspomnieniem będzie to kiedy miałem 3 lub 4 lata i zobaczyłem jak moja siostra wraz ze swoją przyjaciółką grają w Alladin. Bardzo chciałem wtedy w to zagrać ale mi nie pozwoliły haha. Miałem również konsolę Sega Mega Drive 2 razem z kilkoma grami – World of Illusion Starring Mickey Mouse, Donald Duck oraz Beauty and the Beast – Belle’s Quest. Grałem w nie naprawdę sporo aż padła konsola.

3. Co kolekcjonujesz?
Głownie kolekcjonuje gry na PlayStation 2 w wydaniach PAL UKV. W Israelu mamy hebrajski ale gry, które można tutaj znaleźć są w pełni po angielsku.

4. Jak długo kolekcjonujesz?
Zacząłem kolekcjonować gdzieś pod koniec 2014 roku.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Aktualnie mam ok. 500 gier na PlayStation 2. Mam też trochę innych gier i konsol poza PlayStation – NES, SNES, Megadrive.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Kiedy zacząłem kolekcjonować, kupowałem w zasadzie wszystko co widziałem i chciałem, co rodziło trochę problemów z selekcją. Z czasem postanowiłem pójść za radami znajomych i zdecydowałem się kolekcjonować gry głownie na PlayStation 2 jako, że jest to moja ulubiona konsola ze wszystkich. Dodatkowo z racji, że PS2 ma ponad 2000 gier tylko w regionie PAL, stwierdziłem, że dobrym krokiem będzie zrobienie listy gier które chcę mieć w swojej kolekcji + listy rzadkich gier na ten system.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Moim najlepszym zakupem była Homura UKV. Trafiłem na bundle 10 gier, każda po 10 ILS (co daje mniej więcej 10 PLN), wśród których była właśnie ta gra o której nie wiedziałem nic. Po krótkich researchu i odkryciu jak rzadka to pozycja od razu ją zakupiłem. Dodatkowo cieszy fakt, że udało mi się ją znaleźć lokalnie w Izraelu.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Moimi ulubionymi grami są Mega Man X oraz Sonic 3 & Knuckles. Grałem w nie strasznie dużo w dzieciństwie i nawet dzisiaj sprawiają mi sporo radości.

9. Jaki jest według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
W mojej opinii niedocenioną grą jest God Hand na PS2. Jest to świetnie wyglądająca produkcja z wymagającym gameplayem. Kolejną perełką jest Rocket Knight Adventure na Segę Genesis/Megadrive.

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? Jaka jest w Twojej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
W ciągu ostatnich kilku lat, jest mi coraz trudniej ogrywać wszystkie gry, głównie przez brak czasu spowodowany codzienną pracą. Oczywiście ciągle udaje mi się wygospodarować czas na granie, ale nie jest go już tak dużo jak kiedyś. Zabawne, kiedy jesteś młody, masz dużo czasu i brak kasy żeby zapełnić go grami. Teraz kiedy jestem starszy kierunek jest dokładnie odwrotny hah..

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Moimi ulubionymi grami są te, których znalezienie zajęło mi sporo czasu ponieważ należą do dość rzadkich – Buccaneer, Zombie Hunters 2, Games Galaxy 2 i Iron Chef (którego zresztą mam od Ciebie 🙂 )

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Rzadki nie zawsze oznacza drogi. Najrzadszą grą w mojej kolekcji jest Buccaneer UKV. Zajęło mi prawie 2 lata żeby znaleźć swoją kopię.

13. Czy jesteś obecny w mediach społecznościowych?
Nie prowadzę żadnych stron itp. Kiedyś pisałem recenzje gier i konsol razem z moim przyjacielem ale przestaliśmy z powodu braku czasu. Może spróbuje znowu w przyszłości.

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów? 
Cieszcie się kolekcjonowaniem i pamiętajcie, że to podróż a nie cel sam w sobie. Bądźcie mili i uczciwi a na pewno znajdziecie to co szukacie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s