O tym w co ostatnio grałem słów kilka – Resident Evil Code Veronica X.

Kolejny Resident Evil na mojej liście, którego w końcu dane mi było skończyć. W czasach gdy gra miała swoją premierę odbiłem się od niej niemiłosiernie za sprawą wyśrubowanego poziomu trudności jak na serię od Capcom’u. Teraz po latach, kiedy ponownie zakupiłem PlayStation 2, postawiłem sobie za punkt honoru ukończenie jej.

Pierwotnie gra była czasowo tytułem ekskluzywnym na konsolę Dreamcast, jednak w niedługim czasie trafiła ona również na PlayStation 2 i GameCube. RE Code Veronica X to czwarta odsłona serii, która skupia się na wydarzeniach, które następują po rewelacyjnym Resident Evil 2. Ponownie dane jest nam wcielić się w Claire Redfield, siostrę znanego wszystkim Chrisa Redfield’a, która po tym jak Raccoon City uległo zniszczeniu, wyrusza na poszukiwania swojego brata.

//Ciekawostka 1 : Warto wspomnieć, że Code Veronica X jest pierwszą grą z uniwersum RE, która jest w pełnym 3D, co stanowi ogromny krok naprzód w stosunku do RE 1-3.//

Opening stanowi filmik FMV, na którym widzimy Claire, uciekającą przed ludźmi z Umbrella Corporation. Zaraz po nim zaczyna się właściwa rozgrywka – trafiamy do więzienia na wyspie Rockfort, której włodarzem jest nikt inny jak właśnie nasza ukochana Umbrella. Szybko okazuje się, że na wyspie panuje chaos, gdyż znany i lubiany wirus zamieniający wszystko i wszystkich w mózgojady zdołał się uwolnić. Tym samym do naszego głównego celu możemy dodać fakt, że dobrze byłoby uciec z wyspy i nie dać się zjeść. Aby dopiąć swego przyjdzie nam przemierzać kilka, różnorodnych lokacji, prócz wyspy i posiadłości na niej obecnej będziemy mieli możliwość zwiedzić min. ośrodek badawczy na Antarktydzie. Arsenał broni i przeciwnicy pozostali w zasadzie bez zmian w stosunku do tego co mogliśmy zobaczyć w poprzednich odsłonach – zombie, psy, huntery, zmutowani bossowie, granatnik etc.
Z upływem kolejnych godzin gry – a musicie wiedzieć, że gra jest naprawdę długa, trafimy min. na Stevea Burnside’a
(syna jednego z naukowców Umbrelli), znanego fanom Alberta Wesker’a oraz będziemy mieli okazję sterować Chrisem Redfield’em.

//Ciekawostka 2: W grze znajdziemy lokację łudząco podobną do rezydencji z pierwszej odsłony RE.//

Plusy
– Klimat
– Historia
– Długość gry
– Innowacje
– Ścieżka dźwiękowa

Minusy
– Backtracking
– Mapa
– Cholerna ciemność
– Miejscami przeszkadzający, toporny interfejs

//Ciekawostka 3 : Widoczny na zdjęciu Resident Evil Survivor 2 Code Veronica to gra typu celowniczek/rail shooter, rozgrywająca się na przestrzeni wydarzeń z Code Veronica X, gra obsługuje kontroler GunCon, lecz nie jest on wymagany do grania.//

Jak oceniam całość? Jak dla mnie pomimo kilku wad, jest to solidny tytuł na linii czasowej Resident’a, a pamiętajmy jak wysoko poprzeczkę ustanowiło Resident Evil 2. Polecam każdemu kto jest fanem serii oraz każdemu komu nie straszna staro-szkolna rozgrywka i kto ma ok. 10-15h na wciągnięcie się w ten pokręcony świat – tym bardziej, że gra aktualnie jest dostępna również w wersji pseudo HD na konsolę PlayStation 3 i PlayStation 4.

3 komentarze Dodaj własny

  1. MastaKilla pisze:

    Przechodze na ps3. Super jakosc, stary re z nowymi przygodami i grafa. Polecam

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s