* PLAYSTATION FANATYK VS RETRO GAMER GIRL *

Powiedziało się A to trzeba powiedzieć B. Oddaje do Waszej dyspozycji drugi z serii wywiadów z kolekcjonerami. Tym razem na moje pytania odpowiadała Retro Gamer Girl. Zapraszam !

1. Powiedz Nam coś o Sobie. Ile masz lat, co robisz na co dzień itp.?
Jestem Retro Gamer Girl, mieszkam w Australii i mam ok. 33 lat (kobieta nigdy nie lubi zdradzać swojego wieku haha). Obecnie pracuję w marketingu.

2. Jakie jest Twoje najwcześniejsze wspomnienie związane z grami?
Moim najwcześniejszym wspomnieniem będzie włączenie na mojej konsoli Sega Master System 2, gry Alex the Kidd in Miracle World. Pamiętam, że byłam podekscytowana widząc ekran startowy i słysząc wpadające w ucho dźwięki wydobywające się z głośników. Po dziś dzień kocham tą grę i związane są z nią moje najmilsze wspomnienia.

3. Co kolekcjonujesz?
Zbieram gry które lubię, tak więc min. zaczęłam dokładać do swojej kolekcji gry w które grałam u kogoś lub wypożyczałam. Lista jednak szybko się z skończyła – wtedy rozpoczęłam kolekcjonowanie japońskich wersji konsoli Nintendo64. Uwielbiam wszystkie warianty dostępne na tamtejszym rynku. Do tej pory udało mi się uzbierać wszystkie konsole jakie chciałam mieć i teraz chcę skupić się bardziej na grach z PlayStation 1 regionu PAL oraz kompletnych egzemplarzach gier na Super Famicoma.

4. Od jak dawna kolekcjonujesz?
Tak naprawdę to kolekcjonuję praktycznie całe swoje życie, tak więc gdzieś mniej więcej od połowy lat 80tych.

5. Jak duża jest twoja kolekcja?
Kolekcja ciągle się rozrasta, przez co nie znam dokładnej liczby gier i konsol, które posiadam. Powiedzmy po prostu, że jest tego naprawdę dużo, szczególnie kiedy doliczymy kolekcję mojego męża.

6. Czy masz jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
W zasadzie to udało mi się już zrealizować mój cel gdzieś na przełomie stycznia i lutego tego roku. Chciałam być w posiadaniu wszystkich, kompletnych konsol Nintendo64 z rynku japońskiego, które dostępne były w normalnej sprzedaży. Dodatkowo udało mi się zdobyć 2 warianty, które były dostępne jedynie w konkursach, mianowicie:
N64 All Nippon Airways (ANA) oraz N64 Lawson Station.

7. Jaki był Twój najlepszy zakup/największy steal?
Tym zakupem musi być moja konsola Nintendo NES. Udałam się do lombardu „Cash Converters” w Australii i trafiłam na kompletny egzemplarz. Zapytałam kasjera co ma zamiar zrobić z tą konsolą, odpowiedział, że nie jest na sprzedaż gdyż nie była przetestowana. Po krótkich negocjacjach, udało mi się wytargować ją za 10$ AUD.

8. Jakie były Twoje ulubione gry? Czy nadal do nich wracasz?
Przez lata, wielokrotnie ogrywałam Zelda Ocarina of Time. Inne gry w które uwielbiam grać od czasu do czasu to Super Mario Bros 3, Breath of the Wild, Donkey Kong County 1 & 2 (SNES) oraz Yoshi’s Island.

9. Jaki jest według Ciebie przykład „ukrytej perełki”?
Wiele osób jest zaznajomionych z serią Parodius, dla mnie do niedawna była to nowość. Gra wyszła na wiele różnych systemów. Moimi ulubionymi odsłonami są te na Super Famicoma i PlayStation 1.

10. Czy uważasz Siebie bardziej za kolekcjonera gier czy gracza? 
Wydaje mi się, że w dużej mierze gracz i kolekcjoner gier są tym samym. Mało kto tylko kolekcjonuje, nie grając w to co uda mu się kupić lub nie grał wcześniej. Jestem nałogowym graczem i kocham zbierać wszystko co związane z moimi ulubionymi grami. Na przykład, jeśli chodzi o Zelda Ocarina of Time to jestem w posiadaniu wszystkich wersji NTSC-J, PAL oraz wersji na 3DS’a – kolekcjonuje warianty. Kocham oryginalną odsłonę w którą zagrywałam się przez całe moje życia. Mam nadzieję, że ma sens to co powiedziałam.

11. Twoje ulubione gry w kolekcji?
Super Mario 1-3 NES, Ocarina of Time, Pokemon Snap, Mortal Kombat, Alex the Kidd (wszystkie gry), Psycho Fox, Call of Duty 3 – 5 (oraz ostatnia).

12. Najrzadszy okaz w Twojej kolekcji?
Z pewnością Lawon’s J League Nintendo 64, jedna z 3 na świecie o których istnieniu wiadomo. Chyba najrzadsza rzecz w mojej kolekcji poza konsolą PlayStation 1 Million Midnight Blue. Obie były nagrodami w konkursach.

13. Czy jesteś obecna w mediach społecznościowych?
Do niedawna miałam jedynie konto na instagramie, jednak niedawno postanowiłam założyć kanał na YouTube, którego tworzenie sprawi mi jeszcze większą radość.
(YT: https://www.youtube.com/retrogamergirl. ; 
Instagram: https://www.instagram.com/retro.gamer.girl/)

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Zawsze szukajcie okazji i większych bundli, przeglądajcie lokalne ogłoszenia, lumpeksy, strony na Facebooku. Na koniec – zbierajcie to co kochacie i pamiętajcie, żeby zawsze mieć radość z grania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s