PLAYSTATION FANATYK WYDAWNICTWO #12 – Resident Evil 2 Prototype Battle Coliseum.

Kolejny projekt z mojej małej wydawniczej serii i myślę, że nikt nie jest zaskoczony ponownym (i nie ostatnim) sięgnięciem do serii Resident Evil. Tym razem jednak, nie jest to żaden zaginiony prototyp czy inna wczesna wersja gry. Oto projekt znany jako Resident Evil 2 Prototype Battle Coliseum.

Team IGAS wraz z Loboto3 to ludzie odpowiedzialni za projekt odbudowy tego co udało się odzyskać z prototypu Resident Evil 2, znanego w sieci jako Resident Evil 1.5. Choć odbudowa to chyba złe słowo, gdyż poza naprawą uszkodzonego build’u, który trafił w ręce graczy, postanowili oni stworzyć całkiem nową grę, wykorzystując pozyskany kod, assety i własne wyobrażenia na temat tego jak powinna wyglądać ta nigdy niewydana produkcja. Nie wchodząc zbytnio w szczegóły powiem tylko, że nie wszystkim się to spodobało. Ale wróćmy do tematu!

Prace nad grą przedłużały się w nieskończoność (na dzień dzisiejszy nadal nie zobaczyliśmy żadnych konkretów), a społeczność zebrana w koło deweloperów zaczęła się niecierpliwić. Aby nieco uspokoić zainteresowanych, w grudniu 2015 roku, twórcy postanowili podzielić się demem trybu, który opracowali jako dodatek do gry (nieco na wzór uwielbianego Mercenaries) – Battle Coliseum.

Demo to zostało opracowane na ich autorskim silniku Squeeze Bomb , a gameplay polega na wybijaniu kolejnych wrogów, na ośmiokątnej arenie VR (podobnej do tej z Metal Gear Solid VR Missions).

Najważniejsze aspekty:
· Grywalne dwie postacie – Leon S. Kennedy i Elza Walker.
· Trzy stroje dostępne dla każdej postaci o różnych poziomach odporności i trwałość. [do odblokowania].
· Jedenaście broni do walki z wrogami: Combat Knife, Browning HP, SIG Sauer P228, Beretta M93R, Glock 18, Remington M870, SPAS-12, Ruger Super Redhawk, Ingram MAC10, H&K MC51, granatnik M79.
· Pełna obsługa kontrolerów Dual Shock™.
· Nowe ruchy z późniejszych gier z serii: Quick Turn i Tactical Reload.
· Kamera w stylu Resident Evil 4™.
· System punktacji oparty na trafieniu, otrzymanych obrażeniach i czasie ukończenia.

Ulepszenia w stosunku do oryginału
· Beretta M93R, Glock 18, SPAS-12, H&K MC51, Granatnik M79 – bronie te są teraz w pełni grywalne i otrzymały nowe modele 3D.
· Zoptymalizowano wydajność, co przekłada się na lepsze działanie nawet w przypadku pojawieniu się na ekranie wielu przeciwników.
· Poprawione animacje Leona i Elzy.
· Sprzęt ochronny zmniejsza obrażenia otrzymywane od wrogów.

Jako, że sami twórcy określają swoją produkcję jako „demo” to postanowiłem ubrać to wszystko w formę znaną z wydań recenzenckich / promocyjnych – przeźroczyste pudełko singlowe, okładka z zagięciem do wewnątrz i minimalne informacje na temat samego produktu. Jak zawsze gra wylądowała w nośniku z nadrukiem i czarnym spodem.

To tyle na dzisiaj.
Mam nadzieję, że się Wam podobało!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s