Prasówka ✌️ #2

Tak samo jak tydzień temu, zapraszam na garść newsów, których nie zmieściłem w ostatnich wpisach, a na które wg. mnie warto zwrócić uwagę 😎.

☑️ Techland Wydawnictwo kończy działalność! W ostatnich dniach krążyły plotki że, rynek wydawniczy w Polsce straci jednego z graczy. Techland, który niedawno wydał choćby Metro Exodus a wcześniej Hellblade Senua’s Sacrifice. Poniżej oświadczenie CEO Techlandu – Pawła Marchewki.


Po wielomiesięcznej analizie rynku rozpoczęliśmy proces wygaszania działalności polskiego wydawnictwa, który potrwa do końca roku 2019. Dotyczy to wyłącznie dystrybucji pudełkowych gier 3rd party na terytorium Polski. Od wielu lat lokalna dystrybucja pudełkowa nie stanowiła strategicznego obszaru działalności firmy, którym jest tworzenie najlepszych gier akcji AAA z otwartym światem.
Te zmiany nie mają żadnego wpływu na nasze globalne plany wydawnicze oraz proces produkcji dwóch gier AAA , w tym Dying Light 2. Nasza firma konsekwentnie rozwija się, tworząc kolejne fantastyczne gry. Sprzedaż Dying Light nie tylko nie słabnie, ale w ostatnim roku była wyższa niż w poprzednim. Dying Light dociera do kolejnych grup graczy, którzy zadowoleni polecają go innym. To wszystko nas bardzo cieszy i utwierdza w przekonaniu, że obraliśmy dobry kierunek. Motywuje także do pracy nad tym, aby Dying Light 2 był najlepszą grą, jaką stworzyliśmy do tej pory.
Dołożyłem osobistych starań, aby zadbać o interesy i zawodową przyszłość członków zespołu wydawnictwa polskiego, którzy kończą współpracę z Techlandem. Zaproponowane pakiety (również finansowe) znacznie wykraczają ponad standard rynkowy i obowiązujące prawo. Serdecznie dziękuję całemu zespołowi za lata wartościowej pracy.

☑️ Talisman: Kingdom Heart Edition! Firma The OP poinformowała na swoim kanale Twitter o tym, że ma zamiar, przy współpracy z Games Workshop wypuścić na rynek planszową grę przygodową spod marki Talisman, opartą o Kingdom Hearts! Premiera podobno jeszcze w tym roku 😊 Rozgrywka ma być przeznaczona 2-6 graczy. Pozostaje czekać na więcej informacji.

☑️ WARSAW! Mix Darkest Dungeon i Powstania Warszawskiego. Gra autorstwa Pixelated Milk, którzy wcześniej zrobili „polskiego jRPG” – Regalia, ma trafić na rynek w drugiej połowie 2019 roku (wg. STEAM – Q3 2019). W założeniu ma być to turowy/taktyczny rpg pokroju wymienionego DD (które przypomina nawet graficznie), umiejscowiony w 1944 roku, gdzie przyjdzie nam walczyć z ówczesnym okupantem naszego kraju.

☑️ Czy Wujek Hideo chce nam coś przekazać?😎 W ostatnich dniach zauważono, że Kojima Production zarejestrowało dwa znaki towarowe: „Social Strand System” oraz „Strand Game”, które jak możemy wnioskować stanowią jakąś część nadchodzącego Death Stranding. Plotki o premierze w 2019 roku krążą po sieci już od dawna, a sam Hideo zaczął dzielić się grą z ludźmi ze swojego otoczenia. Tegoroczne E3 może być naprawdę mocne.

☑️ Samurai Shodown? Samurai Spirits! Tym razem coś dla fanów bijatyk od SNK. Tym razem dostaniemy grę wizualnie podobną do Street Fighter 5 (obie napędza Unreal Engine 4).

Podobno Samurai Spirits pojawi się na PS4 tego lata a grywalne demo będzie dostępne podczas imprezy PAX East.

☑️ Kolejny, już 17sty zawodnik Mortal Kombat XI został pokazany szerszej publiczności – Johnny Cage! Cage został ujawniony w nowym zwiastunie gry od IGN, który możecie sprawdzić poniżej. Wygląda na to, że Johnny nie stracił nic z jego charakterystycznego stylu i dostał świetne fatality.

Premiera nowej odsłony tego klasycznego mordobicia już pod koniec kwietnia!

Na dzisiaj to tyle ✌️ A co przykuło Waszą uwagę w mijającym tygodniu? 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s