* PLAYSTATION FANATYK VS BABSKIE GRANIE *

dnia

W przerwie od recenzji, czas na kolejny wywiad i tym razem będzie to on wyjątkowy bo tak naprawdę to dwa wywiady w jednym 😉 Nie przedłużając zbytnio, oto przed Wam „Babskie Granie!”

1. Powiedzcie Nam coś o Sobie. Ile macie lat, co robicie na co dzień itp.?
Ekipa @babskie_granie_ składa się z dwóch osób – Magdalena (Player 1) i Katarzyna (Player 2). Magdalena (rocznik 93) jest doradcą klienta w sprzedaży bezpośredniej oraz przedstawicielem finansowym zaś Katarzyna (rocznik 86) jest inspektorem ds. finansowych w sektorze samorządowym.

2. Jakie są Wasze najwcześniejsze wspomnienia związane z grami?
Magdalena: Pamiętam jak dziś, kiedy tata przyniósł do domu moją pierwszą konsolę – PSX – to było piękne wspomnienie beztroskich lat dzieciństwa… Dzisiaj łza kręci się w oku, jak wracam myślami do tych chwil, kiedy wspólnie z bratem i tatą zasiadaliśmy do grania. Od tamtej pory gry są nierozłącznym elementem mojego życia – dojrzewałam wraz z powstawaniem nowych generacji kolejnych konsol.
Katarzyna: Ja swoją przygodę zaczynałam z Commodore 64 i Atari 2600 – typowy retro style, który po dziś dzień jest mi najbardziej bliski. Całą trójką (ja, bratanica i bratanek – wszyscy w zbliżonym wieku) potrafiliśmy cały dzień wlepiać oczy w szklany ekran telewizora, czekając na swoją kolej przejęcia joystick’a. Na nowo pokochałam gry dzięki Magdalenie, która przypomniała mi, co mnie w nich tak fascynowało za dzieciaka…

3. Co kolekcjonujecie?
Wszystko? Ha, ha! A tak na poważnie – kolekcjonujemy gry na platformę PS4, Xbox One (chociaż już w znacznie mniejszym stopniu), PSP (od niedawna – po ponownym kupnie małej, przenośnej konsoli) i figurki (zarówno te z edycji kolekcjonerskiej gier, jak i ze swobodnej sprzedaży, a także urocze POPy). Zdarza nam się również zakupić gadżety gamingowe – kubki, karty, lampki itp. Mamy również dwie biblioteczki książek, ale to już odrębny, znacznie głębszy temat.

4. Jak długo kolekcjonujecie?
Takim typowym kolekcjonowaniem czy jak my to nazywamy zbieractwem zajmujemy się może od 3-4 lat. Wcześniej miałyśmy troszkę inne priorytety a teraz działamy w tym wspólnie.

5. Jak duża jest Wasza kolekcja?
Niedawno osiągnęłyśmy liczbę 100 gier w wersji pudełkowej na PlayStation i uważamy to za nasz mały, osobisty sukces. Pozostałe zbiory kształtują się tak: XOne – 27; PSP – 26; Figurki – 10; POPy: 54 wersja standardowa + 24 mini z kalendarza adwentowego + 2 10-calowe.   

6. Czy macie jakieś cele związane z kolekcjonowaniem?
Jako takich większych celów nie mamy – działamy na zasadzie: co nam się podoba to staramy się to nabyć w najniższej możliwej cenie. Polujemy za to na figurkę z Horizon Zero Dawn, która przedstawia Aloy, jednak zdajemy sobie sprawę, że jest ona trudno dostępna i bardzo droga. Poza tym fajnie by było zgromadzić wszystkie POPy z serii Harry Potter – również zadanie dość trudne i wymagające pod względem finansowym.

7. Jaki był Wasz najlepszy zakup/największy deal?
Ogólnie przy wyborze gier, figurek czy innych gadżetów kierujemy się przede wszystkim ceną i staramy się szukać promocji – typowe Grażyny J Za najcenniejszy zakup na ten moment uważamy kupno z tzw. „drugiej ręki” figurki z edycji kolekcjonerskiej God of War oraz cały nowiutki zestaw z gry Uncharted 4: Kres Złodzieja.

8. Jakie były Wasze ulubione gry? Czy nadal do nich wracacie?
Naszym numerem jeden jest gra The Last of Us. Uważamy ją za królową wśród ekskluzywnych tytułów na PS! Z uwagi na wciąż zalegające pozycje do zgrania na tzw. „kupce wstydu”, którą posiada chyba każdy gracz, nie wracamy do wcześniejszych tytułów – wyjątkiem są oczywiście retro gry, które mamy na PlayStation Classic czy Nintendo Classic Mini. Co nie zmienia faktu, że na pewno do kilku z nich wrócimy, jak tylko pozwoli na to czas – jednym zdaniem: będziemy miały, co robić na emeryturze.

9. Jaki byłby według Was przykład „ukrytej perełki”?
Hmmm… Na pewno coś, co zostało wyprodukowane w edycji mocno limitowanej i ograniczonej ilościowo. Dla każdego „Świętym Graalem” może być zupełnie coś innego. Dla nas np. taką perełką może być figurka Kratosa na tronie stworzona przez Gaming Heads w skali 1/4 (74 cm). Wyprodukowano ją w limitowanej ilości do 1250 sztuk na całym świecie. Marzenie…

10. Czy uważacie Siebie bardziej za kolekcjonerów gier czy graczy? Jaka jest w Waszej opinii granica pomiędzy tymi dwoma światami?
U nas te role są podzielone – czyli pełna równowaga. Magdalena to zapalony gracz, Katarzyna to nałogowy zbieracz/kolekcjoner. A granica? Chyba każdy wyznacza ją sobie sam… Nie nam oceniać, kogo należy mianować jakim tytułem.

11. Wasze ulubione gry w kolekcji?
Troszkę jest tych ulubionych tytułów i ciężko nam wybrać kilka konkretnych. Tak, jak wcześniej wspomniałyśmy – naszym numerem jeden jest The Las of Us. Poza tym uwielbiamy serię Uncharted, God of War, LEGO, Tomb Raider, Resident Evil czy FIFA oraz m.in. Days Gone, Death Stranding, Hellblade: Senua’s Sacrifice, Overcooked, Red Dead Redemption II, Spider-Man oraz Wiedźmin.

12. Najrzadszy okaz w Waszej kolekcji?
Nie mamy takowego, który byłby na tyle trudno dostępny, by móc go mianować rzadkim…

13. Czy jesteście obecne w mediach społecznościowych?
Jedynie na Instagramie (@babskie_granie_) – tam właśnie prowadzimy blog tematyczny dla graczy i kolekcjonerów.

14. Jakieś rady/słowa mądrości dla innych kolekcjonerów?
Najważniejsze, by czuć się spełnionym w tym, co się robi i czerpać z tego frajdę. Nie od razu Rzym zbudowano – tak samo jest z kolekcjonowaniem i rozwojem własnego profilu – do tego potrzeba czasu i morza cierpliwości. I najważniejsze: to co robicie – róbcie dla siebie, nie dla innych. To Wasze życie i tylko od Was zależy, jak będzie wyglądać.

To tyle na dzisiaj, mam nadzieję, że się Wam podobało.
Do następnego!
Kuba „PlayStation Fanatyk”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s